Futsaleri neporaženi završili jesenji deo

Futsaleri Žak Juniora uspešno su zaokružili prvi deo sezone Futsal lige Vojvodine – grupa Zapad. Oni su u sedmom prvenstvom kolu savladali ekipu Fortune sa 13:7. Utakmicu su obeležili Srđan Vuković i Goran Vidaković sa po šest pogodaka. Domaća ekipa u prvih dvadeset minuta potpuno kontrolisala situaciju na parketu Gradske hale Mostonga. Sigurnim posedom lopte Vuković, Bajčev, Vujin i drugovi su ređali prilike i vršili pravu opsadu gola ekipe iz Futoga. Prvi deo obeležio je Srđan Vuković sa šest pogodaka, a stigao je da upiše i dve asistencije, nakon kojih su se Vidaković i Vukelić upisali u strelce. Tokom drugog dela trener domaće ekipe je pružio priliku i ostalim igrači, što su gosti iskoristili da se malo više otvore i napune mrežu golmana Zelića. Najefikasniji u redovima „Futožana“ bio je Tubić sa četiri gola. Sve golove sa „Žakovce“ u drugom poluvremenu postigao iskusni Goran Vidaković. Šestom pobedom u nizu ekipa iz Sombora je jesenji deo šampionata završila na prvom mestu sa šest bodova viška u odnosu na prvog pratioca Letećeg Holanđanina odnosno sedam nad subotičkim Spartakom. Takmičenje se nastavlja već naredne nedelje, kada u Somboru gostuje ekipa Tanga.

Žak Junior – Fortuna 13:7 (8:2)

Strelci: Vuković 6, Vidaković 6, Vukelić (Žak Junior). Tubić 4, Rankov, Marišić, Pivaš (Fortuna).

Žuti kartoni: /

Žak Junior: Molnar, Vujin, Vukelić, Vuković, Bajčev, Zelić, Matić, Bogunović, Vidaković.

Fortuna: Saiti, Burgić, Pivaš, Rankov, Marišić, Drča, Purić, Tubić, Panić.