Šveljo tri puta asistirao

Radnički 1912 ugostio je i bez problema savladao ekipu Starog Grada. Već nakon uvodnih par minuta videlo se da su „crveni“ kvalitetniji sastav, te je bilo samo pitanje vremena kada će golman Buzadžije biti savladan. Već u četvrtom minutu prvu priliku na meču propustio je mladi štoper Unković koji je šutirao glavom preko prečke. Par minuta kasnije Radovanović odlično centrira sa desne strane, a Knežević slabo šutira loptu glavom sa peterca gostiju. Sredinom prvog dela Antunić se odlično ušetao u kazneni prostor gostiju, ali je bio neodlučan, pa je izgledna prilika otišla u nepovrat. U 32. minutu Šveljo sjajno probija po levom boku, vraća povratnu na peterac gostiju, gde pronalazi mladog Unkovića koji zabija loptu neodvranjivo pod prečku za 1:0. Dva minuta kasnije ponovo Šveljo prolazi po levoj strani, ubacuje loptu u kazneni prostor, odbrana gostiju izbija loptu, na koju natrčava Knežević, snažno i neodbranjivo šutira u gornji desni ugao za 2:0. Par minuta kasnije odlična akcija domaćih. Ognjen Šveljo započinje akciju, Avdić prolazi po levoj strani, vraća povratnu u srce šesnaesterca, Knežević je preskače, dolazi do Antunića koji sam i neometano šutira i rutinski postiže pogodak za visokih 3:0. U poslednjih trenucima prvog dela ponovo je Knežević loše šutirao peko gola. U nastavku susreta domaćin je krenuo silovito. David Knežević se u trećem minutu nastavka našao u idealnoj prilici, bio je sam pred golmanom gostiju, ali je sa 6-7 metara šutirao preko gola. Tri minuta kasnije Radovanović pronalazi Terzića, ovaj odlaže loptu za Švelju, koji šutira nekontrolisano preko gola. U narednom napadu već je bilo 4:0. Slavuljica je odlično proigrao Avdića koji se našao sam pred golmanom gostiju i bez problema loptu sprovodi u mrežu. Igrao se 56. minut kada je Knežević ponovo promašio ono što se retko promašuje. Svitić je odlično asistirao napadaču domaćih koji je umesto praznog gola pogodio jednog igrača gostiju. Minut kasnije na drugoj strani rezervista Radić šutira glavom, ali je Pehilj bio odlično postavljen pa nije bilo većih problema. Sredinom drugog dela vezista gostiju Ilić odlično je šutirao iz „slobodnjaka“ sa 20-tak metara, tik pored stative. Nedugo potom i kapiten gostiju Vlajić je oprobao šut sa distance, ali bez opasnosti po gol Pehilja. Domaći su uzvratili preko Popovića koji je dva puta pokušao sa ivice kaznenog prostora, ali su njegovi šutevi završili tik pored stative. Pokušao je i kapiten domaćih Goronjić, ali je njegov pokušaj izblokiran, kao i Rajkovača, koji šutira preko gola. Gosti šest minuta pre isteka regularnog dela pogađaju prečku, nakon odličnog udarca Juhika, a tri minuta kasnije i preko Vlajića čiji odličan šut Pehilj zaustavlja. Sve u svemu zaslužena pobeda domaćeg tima. Drugi naš prestavnik u ovom rangu gostovao je u Kanjiži, gde je odmerio snage sa domaćom Tisom. Kako smo saznali od sekretara Sloge, Mirka Ninkovića, današnja utakmica je pokazala da forma „Čonopljanaca“ ide uzlaznom putanjom posle pobede nad favorizovanim Dinamom iz Pančeva. Od prvog sudijskog zvižduka gostujući fudbaleri su krenuli da se bore za nove bodove. Iako su bili bolji rival na terenu domaćin je poveo u 38. minutu golom Ćovina iz slobodnog udarca. Sloga je u nastavak meča ušla još žešće kako bi što pre preokrenula rezultat u svoju korist. Trud se isplatio i sredinom drugog dela Vuk Ninković poravnava rezultat nakon odlično izvedenog „slobodnjaka“. Deset minuta pre isteka regularnog dela Bojić se najbolje snalazi u kaznenom prostoriu domaćina i loptu sprovodi u mrežu. Imali su fudbaleri Tise odličnu priliku u nadoknadi vremena, međutim, Marko Đorović je ne koristi. Zaslužena pobeda Sloge i nova tri boda koja su odvela „Čonoljance“ van zone ispadanja. U narednom kolu u Čonoplji gostuje lider prvenstva, ekipa Mladost GAT iz Novog Sada.