Jedinstvo bolje od PIK-a

Derbi meč pretposlednjeg jesenjeg kola Međuopštinske fudbalske lige Sombor – drugi razred pripao je neporaženom timu iz Stanišića. Gosti su do pobede stigli golovima Stefana Kolara u 22. minutu i Gojka Vračarića u 75. minutu susreta. Stanišićanci su tako nastavili seriju nepobedivosti bez primljenog pogotka. Proslavu jesenje titule zaokružiće na domaćem terenu protiv fenjeraša iz Telečke. Inače, poslednji tim lige pretrpeo je pravu „katastrofu“ ovog vikenda porazom od Bratstva 2019 iz Prigrevice. Nesrećan poraz pretrpeo je i bezdanski Sport na gostovanju u Laliću. Domaćin je slavio pogotkom Zorana Dobrića sa „kreča“ u drugom minutu nadoknade vremena. Ekipa iz Koluta pobedom u Bačkom Monoštoru potvrdila je četvrtu poziciju. Sledećeg vikenda Sport će ugostiti Dunav, dok će se u Ribarevu sastati domaći tim i Panonija iz Lalića.

Izveštaji i rezultati ovog kola: Dunav – Jedinstvo 1947 – 2:3 (0:1) (Zapisnik), PIK 2023 – Jedinstvo (S) 0:2 (0:1) (Zapisnik), Telečka – Bratstvo 2019 – 1:14 (0:7) (Zapisnik), Dinamo (S) – Jedinstvo (R) 5:1 (2:0) (Zapisnik), Panonija – Sport 2:1 (1:0) (Zapisnik).

Tabela: Jedinstvo (S) 24, Bratstvo 2019 – 21, PIK 2023 – 18, Jedinstvo 1947 – 13, Dinamo (S) 12, Panonija 10, Sport 9, Jedinstvo (R) 9, Dunav 3, Telečka 0.

Parovi narednog (9) kola: Sport – Dunav, Jedinstvo (R) – Panonija, Bratstvo 2019 – Dinamo (S), Jedinstvo (S) – Telečka, Jedinstvo 1947 – PIK 2023.