Drugi poraz za redom

Filip Krajinović četvrtfinale Hungarian opena 2019 godina preuzeto sa zvanične fejsbuk stranice turnira - Képek/Photos: Peter Zador

Filip Krajinović nastavlja sa porazima. Bolji od njega na startu Mastersa u Šangaju bio je Žoao Sousa koji je slavio u tri seta sa 1:2 (2:6, 6:4, 7:6). Ovo je drugi poraz zaredom za 27-godišnjeg Somborca, pošto je prethodno poražen i na startu turnira u Tokiju, gde ga je eliminisao Radu Albot. Iako je ubedljivo dobio prvi set, to nije bilo dovoljno. U drugom setu oba tenisera su držala svoj servis do devetog gema kada Portugalac pravi brejk, a potom ga uspešno i potvrđuje. Sousa je odlično otvorio i odlučujući set pošto je poveo sa 4:1. Ipak, naš teniser se vraća, dobija naredni tri gema i izjednačava. Meč je odlučen u taj-breku. Filip je ima 3:0 i 4:2, ali je Sousa slavio u odlučujućem gemu sa 7:5, čime je sebi obezbedio pobedu i plasman u narednu rundu, gde čeka boljeg iz duela Pospišil/Švarcman. Naredna Krajinovićeva destinacija trebalo bi da bude Stoholm Open koji pripadu turniru serije 250.