Krajinović bez polufinala

Krajinović - Pui ATP turnir u Mecu - slika preuzeta sa zvanične fejsbuk strane turnira

Krajinović – Pui 1:2 (6:4, 5:7, 2:6).

Somborski teniser Filip Krajinović nije uspeo da se plasira u polufinale ATP turnira u francuskom Mecu, nakon što je izgubio od domaćeg tenisera i četvrtog favorita turnira  Lukasa Puia. Naš teniser je bolje otvorio večerašnji duel i već u trećem gemu oduzeo servis svom protivniku. Imao je Pui dve brejk prilike u osmom gemu, međutim nije uspeo da ih iskoristi, što je „Fići“pomoglo da reši prvi set u svoju korist. U drugom setu izjednačena igra, oba tenisera su držala svoj servis do sedmog gema, kada Krajinović pravi brejk. Nažalost, Pui je odmah u narednom uzvratio i poravnao rezultat. Pri rezultatu 6:5 naš teniser je imao 30:0, i kada su svi očekivali taj-brejk, Francuz je vezao četiri poena, napravio novi brejk i drugi set rešio u svoju korist sa 5:7. I jedan i drugi su treći odlučujući set započeli odličnim servisom i dobijenim gemom bez izgubljenog poena. Ipak, treći gem je doneo neizvesnost u kojem je naš teniser propustio čak četiri brejk prilike. Propuštene prilike su poremetile Filipa koji je u četvrtom gemu nekoliko puta nekontrolisano izbacio lopte van terena i omogućio protivniku da napravi novi brejk i povede sa 1:3, a koji je odmah potom i potvrdio za vođstvo od 1:4. Novim brejkom u šestom gemu francuski teniser je poveo sa 1:5. Do kraja susreta po brejk na obe strane za konačnih 2:6 u trećem setu. Na kraju zaslužena pobeda 26. igrača sveta, koji je po treći put u karijeri savladao srpskog tenisera. Pui u polufinalu čeka boljeg iz duela Conga/Basilašvili.