Dalmatinski podrum odbranio naslov u Kljajićevu

Na terenu osnovne škole Nikole Tesla u Kljajićevu, proteklih dana održavao se basket turnir „Kljajićevo 2018“. Titulu je osvojila, a ujedno i odbranila lanjski naslov, ekipa Dalmatinskog podruma.  Momci iz ekipe „Dalmatinski podrum“ su čitav turnir odigrali bez greške i sa svih osam pobeda, sasvim zasluženo su osvojili titulu, a u velikom finalu, pred više od 200 gledalaca, savladali su ekipu „Maks Bet“.  Najboljoj ekipi, osim novčane nagrade, zahvaljujući Sportskom savezu grada Sombora, pripalo je i učešće na Otvorenom prvenstvu Sombora u basketu.  Za treće meste borile su se ekipe „3×3 Prigrevica“ i „Ravangradske ajkule“, a uspešniji su bili momci iz Prigrevice. U toku turnira održano je i takmičenje u šutiranju trojki, a najuspešniji je bio Nemanja Pavkov iz „Ravangradskih ajkula“, koji je nakon izuzetno uzbudljivog takmičenja, u finalu bio uspešniji od Darka Penića iz „Trenda“.  Organizatori turnira se zahvaljuju osnovnoj školi „Nikola Tesla“, košarkaškom klubu „Džoker“ i Fondaciji Jokić kao i Sportskom savezu grada Sombora na pomoći u organizaciji turnira – navodi se u Izveštaju sa održanog turnira.