Triatlonci Sprinta imali gust raspored za vikend

Subota je bila rezervisana za međunarodni nastup Dragana Trkulje u mađarskom gradu Keštelji. Ova, svetski poznata trka spada u red najbolje organizovanih triatlona ovog formata. Reč je poluajronmen (halfironman) distanci koja podrazumeva 1.900 m plivanja, 90 km vožnje bicikla i 21.1 km trčanja. Po izuzetno teškoj stazi i vremenskim uslovima, Dragan je svoju prvu poludistancu završio za nešto više od 6 sati. Nedelja je bila vezana za trke koje se nalaze u kalendaru Srpske triatlon unije. TK Dynamic je bio domaćin sprint triatlona koji se održao u Bačkom Novom Selu. Sedmoro takmičara uzelo je učešće na ovoj trci i usled nešto slabije konkurencije svi su se okitili medaljama. Najbolji je svakako bio Lazar Dedić, koji je ponovio rezultat od pre dve nedelje kada je osvojio drugo mesto u apsolutnoj i prvo u juniorskoj konkukrenciji. Uroš Ivetić, koji se polako oporavlja od povrede zauzeo je treće mesto kod juniora. Aniko Jablan, Ksenija Blažić, Vladimir Riling su u svojim starosnim kategorijama osvojili prva mesta, dok su druga mesta zauzeli Dragan Popović  i Željko Ivković – navodi se u klupskom saopštenju.