Odbojkaši kiksnuli u Novom Sadu, Volejstars nastavio niz

Odbojkaši Sombora izgubili su meč 18. kola Druge lige – Sever u Novom Sadu od pretposlednje ekipe Botafoga. U utakmici punoj preokreta, domaći tim je iskoristio svoje prilike i zasluženo slavio sa 3:2 (26:24, 20:25, 22:25, 25:23, 20:18). Domaćin je osvojio prvi set, nakon dosta uzbeđenja. Usledio je preokret gostiju, koji naredna seta rešavaju u svoju korist. Ipak, to nije bilo dovoljno, jer su poslednja dva seta u meču, Novosađani prelomili u svoju korist. Nažalost, odbojkaši iz Sombora nisu iskoristili priliku da se pobedom priključe vodećim ekipa na čelu drugog odbojkaškog ranga, a nakon ovog poraza, trenutno zauzimaju šesto mesto na tabeli. Naredne nedelje, u Somboru gostuje ekipa Vojvodine NS Seme 2 iz Novog Sada, koja zauzima četvrto mesto na tabeli. Odbojkašice Volejstarsa iz Kljajićeva nastavile su sa pobedničkim nizom u prolećnom delu šampionata. One su na domaćem terenu pobedile ekipi Odbojka 013, maksimalnim rezultatom. Ovo je inače sedma pobeda u nizu u prolećnom delu Prvenstva. Volejstars – Odbojka 013 3:0 (25:18, 25:21, 25:18). Naredne nedelje igra se derbi, jer se sastaju trenutno dve najbolje ekipe u šampionatu. Ekipa Volejstarsa gostuje u Rumi, istoimenoj ekipi, koja je trenutno lider na tabeli.