Aleksa Rađenović osvojio šest medalja na šampionatu Srbije

U Beogradu je od 9 do 11. marta održano Otvoreno prvenstvo Srbije za juniore i apsolutno na kome je učestvovalo 443 takmičara iz 49 plivačkih klubova iz Srbije, Turske, Slovenije i Poljske. Za somborski sportski klub Polet takmičilo se šest plivača u juniorskoj kategoriji. Naši juniori osvojili su ukupno 14 medalja. Najuspešniji Poletov takmičar bio je Aleksa Rađenović koji je osvojio pet zlatnih medalja u kategoriji mlađih juniora i jednu bronzu u apsolutnoj kategoriji. Plasmanom u četiri A finala i dva B finala Aleksa je osvojio zlatne medalje u disciplinama: 200m leđno, 400m mešovito, 100m leđno, 50m delfin i 50m leđno. Treće mesto u apsolutnoj kategoriji Aleksa je osvojio u disciplini 50m delfin, to je ujedno i drugo mesto u apsolutnoj kategoriji za prvenstvo Srbije, jer prvoplasirani plivač je član reprezentacije Turske. Podjednako uspešan je bio i Marko Kolović koji se plasirao u četiri B finala i osvojio četiri srebrne medalje u disciplinama: 200m prsno, 50m prsno, 200m mešovito i 100m prsnoDanica Gazdić se plasirala u jedno A i četiri B finala i osvojila srebrnu medalju u disciplini 1500m slobodno i bronzu na 200m delfin. Trku na 200m mešovito Danica je isplivala sa novim ličnim rekordom i vremenom dovoljnim za osvajanje medalje, ali je odlukom sudija diskvalifikovana. Milica Gvoić je osvojila dve bronzane medalje u disciplinama 800m i 1500m slobodno – navodi se u saopštenju plivačkog kluba Polet.