Filip i Veljko srebrni u Adi

Plivački klub Sombor poslao nam je izveštaj sa 26. Međunarodnog plivačkog mitinga „Delfin kup 2023“ koji je ovog vikenda održan na bazenu Sportskog Centra „Adica“ u Adi. Kako se navodi, učešće na ovom događaju uzelo je blizu 250 plivača iz 20 plivačkih klubova iz Mađarske, Slovačke, Rumunije, Kenije, Ugande i Srbije. Među učesnicima naški su se i plivači somborskog kluba. Najbolje plasmane ostvarili su Filip Ćurčić i Veljko Iđuški. Filip je u disciplini na 50m prsno (13/14. godina) u konkurenciji 14 takmičara imao drugo prolazno vreme (37.87), te je osvojio srebrnu medalju. Bolji od njega (33.59) bio je samo Đorđe Tukuljac Peić, plivač subotičkog Spartaka. Filip Ćurčić je nastupio i u disciplini na 50m slobodno. Ovu deonicu je isplivao u vremenu 30.28, što mu je donelo šesto mesto u konkurenciji 22 takmičara. Veljko Iđuški je u disciplini 50m delfin u konkurenciji (15. i 16. godina) dečaka imao peto prolazno vreme (35.83), dok je na 50m prsno u konkurenciji tri takmičara zauzeo drugo mesto sa vremenom 39.44. Ispred njega bio je Miloš Menda (33.24), dok je iza ostao Viktor Pataki (43.29) iz domaćeg kluba Delfin (Ada). Najbolje nastupe imali su plivači Velike Kikinde (39 medalja)  i subotičkog Spartaka (35).