Dimitrov ponovo bolji

Slika: Filip Krajinović - Izvor slike: Dean Mouhtaropoulos, Getty Images Sport (preuzeto: Sportklub - SK).

Filip Krajinović izgubio je meč drugog kola turnira u Roterdamu od petog igrača na svetu, Grigora Dimitrova maksimalnim rezultatom 2:0 (7:6, 7:5). U prvom setu, izjednačena igra, oba igrača su sigurno držala svoj servis. Imao je Filip samo u petom gemu, priliku da oduzme servis svom protivniku, ali nažalost nije iskoristio čak četiri brejk lopte. U taj breku, Filip na 5:4 za protivnika pravi duplu servis grešku, koja ga je na kraju koštala prvog seta. U nastavku meča, ista priča. Oba teniseri sigurni na svoj servis, sve do jedanaestog gema, kada Dimitrov pravi brejk, a zatim i potvrđuje set. Ovo je četvrti njihov međusobni duel i četvrti poraz Filipa Krajinovića. Naredni protivnik Dimitrova u četvrtfinalu Roterdama je Andrej Rubljev iz Rusije. Filip Krajinović još nije završio nastup u Roterdamu. Njega sutra očekuje meč u dubl konkurenciji. Krajinović i Džumhur igraju protiv drugih nosioca turnira, dubla Marač/Pavić.