Za polufinale protiv „Bajmočana“

Futsaleri Žak Juniora pobedom nad Spartakom plasirali su se među osam najboljih ekipa Kupa Vojvodine. Somborski tim je nakon ubedljive pobede u Kuli, u drugom kolu Kupa ubedljivo trijumfovao i nad Subotičanima. Gosti su poveli iz prvog napada. Arežina je uhvatio Molnara na spavanju i odličnim šutem sa deset metara zatresao mrežu somborskog tima. Usledio je brz odgovor Žakovaca koji su za svega tri minuta preko Bojića i Radmanovića preokrenuli rezultat. Do odlaska na odmor mrežu Mesaroša dva puta je pogađao odlični Slavuljica i Damir Bogunović. Maksimović je smanjio na 5:2 u poslednjim trenucima prvog dela. U drugom minutu nastavka Nikšić je postigao treći pogodak za Spartak. Tada su se razigrali Srđan Vuković i Slobodan Bojić. Obojica su postigla po tri pogotka. Žak Junior će se za mesto u polufinalu boriti protiv Letećih Bajmočana. Susret je na programu u ponedeljak, 14. decembra od 21 čas. Utakmica se igra bez prisustva publike.

Žak Junior – Spartak 11:3 (5:2)

Strelci: Bojić 4, Vuković 3, Slavuljica 2, Radmanović, Bogunović (Žak Junior). Arežina, Maksimović, Nikšić (Spartak).

Žuti kartoni: Vujin (Žak Junior).

Žak Junior: Molnar, Radmanović, Vujin, Bojić, Vuković, Bogunović, Slavuljica, Vidaković.

Spartak: Mesaroš, Nikšić, Arežina, Popović, Maksimović, Bjelica, Bondžić.

Odličan susret odigrali su i omladinci ova dva tima. Oni su se u okviru petog kola Omladinske lige Vojvodine sastali u nedelju, 06. decembra u Subotici. Somborci su otputovali na ovaj meč sa svega pet igrača i bez golmana. Odlično su otvorili utakmicu i već u trećem minutu preko Krstića dolaze do vođstva. Par minuta kasnije isti igrač je udvostručio prednost svog tima, što je bio i rezultat prvog dela. U trećem minutu nastavka domaćin je preko Jakovića smanjio rezultat, da bi Petar Drvar već u sledećem napadu vratio dva gola prednosti. Pantelinac i Drvar su odmah zatim sa nova dva gola povisili na 5:1. Igra bez zamene se osetila u poslednjih deset minuta kada gosti ostaju bez snage, što domaćin koristi. Prvo je Jaković smanjio, da bi Suplić sa dva gola potpuno vratio svoj tim u igru. Ključni momenat utakmice dogodio se u 27. minutu kada ekipa Spartaka preko Rankova prvo poravnava, a potom i stiže do pobedonostog gola.

Spartak – Žak Junior 6:5 (0:2)

Strelci: Jaković 2, Suplić 2, Rankov 2 (Spartak). Krstić 2, Drvar 2, Pantelinac (Žak Junior).

Žuti karton: Kujundžić (Spartak).

Spartak: Rankov, Bondžić, Sarić, Kujundžić, Suplić, Babičković, Jaković.

Žak Junior: Carić, Drvar, Štimac, Pantelinac, Krstić.