Treći uzastopni poraz „crveno – belih“

Fudbaleri Radničkog uknjižili su treći vezani poraz u prvenstvu Vojvođanskog Severa. Oni su na gostovanju u Bačkoj Palanci ubedljivo poraženi od domaće ekipe Krila Krajine sa 4:1. Utakmica je rešena već nakon prvog dela koji su domaćini dobili sa tri gola prednosti. Bilo im je dovoljno svega šest minuta da prelome meč. Poveli su 23. minutu preko mlađanog Zagorčića. Samo četiri minuta kasnije Paripović je duplirao prednost svoje ekipe, da bi već u 29. minutu Pandurov povisio na 3:0. Gosti iz Sombora su smanjili u četvrtom minutu nastavka preko Lazara Žeželja. Konačan rezultat susreta postavio je Duško Pandurov, svojim drugim pogotkom na meču deset minuta pre isteka regularnog dela. Apatinska Mladost je ugostila Obilić iz Novog Kneževca. Domaći su već u prvom minutu načeli mrežu gostiju. Strelac prvog pogotka bio je Veljko Vukadinović. Par minuta kasnije gosti su poravnali golom Dražića. Utakmica je prelomljena u poslednjim minutama prvog poluvremena. Prvo je Damir Dulić doneo novu prednost „Apatincima“, da bi nedugo potom i Aljoša Jovović povisio na 3:1. U 71. minutu rezervista Djumić je novim pogotkom uvećao prednost svog tima, da bi Dražić svojim drugim pogotkom ublažio poraz svoje ekipe. Tekstilac iz Odžaka ugostio je Tavankut. Odžačani su poveli na startu susreta golom Miloša Simića, da bi konačan rezultat postavio ino-pojačanje „plavo-belih“ Nikola Šarenac pet minuta pre odlaska na odmor. U drugom poluvremenu nije bilo promena rezultata.

Izveštaje sa svih utakmica ovog kola pogledajte u nastavku vesti:

Krila Krajine – Radnički 4:1 (3:0)

Strelci: Pandurov 2, Zagorčić, Paripović (Krila Krajine).

Žuti kartoni: Mitrović, S. Tevanović, Lučić (Radnički).

Krila Krajine: Lugonja, Vignjević (Lončarević), Stupar, Jevtić, Medan, Zelinčićević, Zagorčić, M. Gajdobranski (Mrkaić), Paripović (D. Gajdobranski), Barić, Pandurov (Karanović).

Radnički: Zorić, Mazinjanin, N. Tevanović (Radeka), Knežević, Josić (Zorica), Ožegović, Mitrović, Lučić, Krunić (Smilanovski), Žeželj, S. Tevanović.

Mladost Apa – Obilić 4:2 (3:1)

Strelci: Vukadinović, Dulić, A. Jovović, Djumić (Mladost Apa). Dražić 2 (Obilić)

Žuti kartoni: Mitrović (Mladost Apa). Dražić, Terzin, Momčilov, Borenović (Obilić).

Mladost Apa: Jeličić, Dulić, Solać (Jajić), Đeri, Vejnović, Basarić, A. Jovović, Mitrović, Vukadinović (Grabež), Rapaić, Repac (Djumić).

Obilić: Čanadi, Al Sadi, Momčilov (Pantelin), Terzin (Janković), Krasić, Dražić, Glogovac, Rankov (Đukić), Borenović, Savić (Nikšić), Mijić.

Tekstilac – Tavankut 2:0 (2:0)

Strelci: Simić, Šarenac (Tekstilac).

Žuti kartoni: /

Tekstilac: Ignjatović, Šarenac, Gostović, Zelić (Pivarov), D. Jovanović (Stevanović), Božičić (Stokić), Prelić, Popović, Radojičić, Mitrović (I. Jovanović), Simić (Dakić).

Tavankut: Lebović, Kujundžić, Sloboda, Gnjatović, I. Skenderović, Bursać (Ristić), Vujić (Juhas), Pejić Tukuljac, N. Skenderović (Vujić), Šimić (Saulić), Vojnić (Tumbas).

Mladost (BP) – ČSK 1:0 (1:0)

Strelci: Beronja (Mladost BP).

Žuti kartoni: Ivetić (Mladost BP). B. Plavšić, Jakovljević, Oblaković (ČSK).

Crveni kartoni: Simović (ČSK).

Mladost (BP): Lenja, Ožvat, Beronja, Šproh, Brajković (Đaković), Zorić (I. Plavšić), Kanja, Ivetić (Fabri), Stojaković (Stojisavljević), Kavčić, Jakuš.

ČSK: Vujasinović, B. Plavšić, Kotaraš, Oblaković, Simović, Milanov (Krstanović), Andrić (Jević), Tasić, Rakić, Šakić, Jovanić (Jakovljević).

Mladost (T) – Srbobran 3:1 (2:0)

Strelci: Milovanović, Ikrašev, Trivić (Mladost T). Gubaš AG (Srbobran).

Žuti kartoni: Srdanov (Mladost T). Babin (Srbobran).

Crveni kartoni: Petrović, Jorgić (Srboban).

Mladost (T): Ađanski, Gajić, Adamović, Radulović, Siniša Gašić, Gubaš, Jović (Trivić), Srdanov (Reljić), Milovanović (Hađinac), Ikrašev, Komlenić (Tot).

Srbobran: Babin, Jorgić, Vidaković, Petrović, Kenji, Zelić (Dukić) (Milosavljević), Živanović, Klipić, Tešanović, Marjanov, Pavićević.

Njegoš – Vojvodina (BG) 1:1 (0:0)

Strelci: Bojović (Njegoš). B. Jelić (Vojvodina BG).

Žuti kartoni: Miljenović, Mrvaljević (Njegoš). B. Jelić, Preradov (Vojvodina BG).

Njegoš: Marović, Varga, Vujošević, I. Kočiš (Nikić), Miljenović (Buganik), Tešanović, Bogavac, S. Kočiš, Mrvaljević, Bojović, Bičkeji (Žmukić).

Vojvodina (BG): Milovanov, Stefanov, Marković, Ilić (Pelengić), Preradov, B. Jelić, Vinović (Kudrić), N. Ćulum (Prodanov), Đekić, Dabižljević (D. Jelić), Bilbija.

Bačka – Crvenka 1:0 (0:0)

Strelci: Panić (Bačka).

Žuti kartoni: Krkajlić (Bačka). Miloš Kerekeš, Maksimović (Crvenka).

Bačka: Sabo, Majls Džošua Majkl Džejms, Kujundžić, Đuranović, Bakić, Čabrilo, Dondur (Marko Panić), S. Krkajlić (Prekpalaj), Miodrag Panić, Šijačić (D. Krkajlić), Milijašević.

Crvenka: Jokić, Đuričković, Ivić, Miloš Kerekeš, Maksimović, Bešić (Bakić), M. Subotić, Trifunović (Gostović), Božičić, Bulatović, Babić.

Hercegovac –Vrbas 1:1 (1:0)

Strelci: Bajat (Hercegovac). Marojević (Vrbas).

Žuti kartoni: V. Hrnjez, Andesilić (Hercegovac). Pravilović, Jovanović, Fejsa, Cicmil (Vrbas).

Crveni kartoni: Vukosav (Hercegovac).

Hercegovac: Lukač, Dujaković, Babić (Smajić), V. Hrnjez, Bajat, Bajić, Andesilić, Ivelja, Ileš (Horvatić), Dmitrović, Novčić (Vukosav).

Vrbas: Dimić, Popović, Makaji, Koprivica (Fejsa), Varga, Kozomora, Marojević, Cicmil, Mušikić, Zeković (Jovanović), Pravilović.

Bajša – Vojvodina (T) 1:0 (1:0)

Strelci: Batori (Bajša).

Žuti kartoni: Der (Bajša). Familić (Vojvodina T).

Bajša: Damjanović, Manojlović, Der, Tresiglavić (Boroš), Dejan Rahić (Majkić), Kaluđerović, Rušak (Darko Rahić), Marjanović, Krivokapić, Stojanović, Batori (Ivanov).

Vojvodina (T): Bugarski, Jovanov, Ramić, Mustafović, Turi, Milovanov (Cvijić), Vučić, Familić (M. Stanojev), Vujanović (Subić), D. Ranisavljev (M. Ranisavljev), Nenadić (G. Stanojev).

Tabela: Vojvodina (BG) 26, Mladost (BP) 25, Bajša 25, Tekstilac 22, Mladost (T) 22, Mladost Apa 22, ČSK 19, Bačka 17, Tavankut 14, Radnički 14, Krila Krajine 12, Njegoš 12, Crvenka 11, Hercegovac 9, Vrbas 8, Srbobran 6, Vojvodina (T) 5, Obilić 4.

Parovi narednog kola: Obilić – Vojvodina (T), Vrbas – Bajša, Crvenka – Hercegovac, Vojvodina (BG) – Bačka, Srbobran – Njegoš, Radnički – Mladost (T), ČSK – Krila Krajine, Tavankut – Mladost (BP), Mladost Apa – Tekstilac.