Dabl-dabl nedovoljan za pobedu

Nikola Jokić meč protiv Memfisa decembar 2019 godina - preuzeto sa twiter naloga Denver Nagetsa

Denver – Klivlend 103:111 (Q1 – 18:23, Q2 – 24:28, Q3 – 29:34, Q4 – 32:26).

Košarkaši Denver Nagetsa ponovo su neočekivano poraženi, ovoga puta na domaćem parketu od ekipe Klivlenda. Gosti su bolje otvorili noćašnji duel. Meč su otvorili serijom 6:0, a prednost su držali tokom cele prve deonice. I u nastavku utakmice su kontrolisali ritam. Vrlo brzo prednost je postala dvocifrena. Na veliki odmor su otišli sa prednošću od devet poena (42:51). Klivlend je i treću četvrtinu rešio u svoju korist, čime je dodatno povećao svoju prednost, koja je tokom drugog poluvremena iznosila maksimalnih +17 u 29. minutu susreta. Nagetsi su tek u poslednjih 12 minuta uspeli da se „probude“. Neverovatnom serijom od 22:8 za svega par minuta uspeli su da izjednače rezultat na 93:93, a odmah potom su i trojkom Jokića poveli sa 96:95. Ipak, to nije bilo dovoljno, pošto su gosti iz Klivlend izdržali pritisak i serijom 8:2 vratili prednost, te mirno završili meč. Nikola Jokić je susret završio sa 19 postignutih poena, 12 skokova i pet asistencija. Prilog (You Tube). Marej je bio najefikasniji sa 24 koša. Nakon 12 poraza u sezoni (26 pobeda), Nagetsi su pali na treće mesto Zapadne konferencije. Narednu utakmicu igraju u ponedeljak, 13. januara protiv L. A. Klipersa koji su trenutno stepenicu više na tabeli (27/12).