Kajakaši popravili plasman

U subotu, 6. jula u Bačkoj Palanci održano je treće kolo mini kajak i pionirske lige Srbije. Kajakaši bezdanskog Dunava ponovo su bili na visini zadatka, te su odličnim nastupima popravili plasman na tabeli. Nakon ovog vikenda “bezdanci” se nalaze na drugom mestu MK lige, dok su pioniri zadržali mesto lidera. Prva mesta u svojim kategorijama osvojili su: Milica Kovačev (MK-1, 1.000m, devojčice do 10.godina), Eleonora Nađ (MK-1, 1.000m, devojčice do 13.godina), Kornel Brunjai (MK-1, 1.000m, dečaci do 13.godina), te Levente Kevago (K-1, 1.000m, pioniri). Prva postolja osvojili su i: Anja Loknar/Milica Kovačev (MK-2, 500m, devojčice do 10.godina), Vuk Perović/Aleksander Amon Šlezak (MK-2, 500m, dečaci do 11.godina), Žofi Horvat/Karmen Brunjai (MK-2, 500m, devojčice do 11.godina), Mihajlo Dadić/Kornel Brunjai (MK-2, 500m, dečaci do 13.godina), te pioniri Nikolas Andrić/Levente Kevago (K-2, 500m). Srebrne medalje pripale su: Sebastijanu Štaubu, MK-1, 1.000m, dečaci do 10.godina), Vuku Peroviću (MK-1, 1.000m, dečaci do 11.godina), Žofi Horvat (MK-1, 1000m, devojčice do 11.godina), Mihajlu Dadiću (MK-1, 1.000m, dečaci do 13.godina), te pionirki Boglarki Eđed (K-1, 1.000m). Bronzane medalje osvojili su: Anja Loknar (MK-1, 1000m  devojčice do 10.godina) i Karmen Brunjai (MK-1,  1000m, devojčice do 11.godina).