Simon bolji od Krajinovića

Filip Krajinović nije uspeo da se plasira u četvrtfinale ATP turnira u francuskom Mecu. Somborac, trenutno 33. igrač sveta, poražen je od iskusnijeg Žila Simona sa 2:1 u setovima. Iako je Filip dobio prvi set (6:4), naredna dva je izgubio identičnim rezultatom 5:7. Oba tenisera su dobro ušla u meč, svako je držao svoj servis do sedmog gema, kada „Fića“ prvi pravi brejk, koji je uspešno zadržao do kraja seta. Naš teniser je dobro započeo i drugi set, ponovo prvi pravi brejk u četvrtom gemu za vođstvo od 3:1, a potom i 4:2. Francuz je uzvratio sa tri vezana poena i prvo vođstvo u drugom setu sa 5:4. Krajinović je uspeo da poravna, ali je potom izgubio poslednja dva gema za izjednačenje u meču. Odlučujući set je započeo brejkom sa obe strane, a potom su teniseri držali svoje servise do jedanaestog gema (6:5) za francuskog tenisera, koji u poslednjem gemu ponovo oduzima servis našem teniseru i postavlja konačan rezultat susreta. Simon u narednoj rundi čeka Gaskea.

Filip Krajinović slika Tom Dulat Getty/Images preuzeto sa Sportkluba (SK)