Krajinović startovao pobedom

Slika: Filip Krajinović - Izvor slike: Dean Mouhtaropoulos, Getty Images Sport (preuzeto: Sportklub - SK).

Filip Krajinović u prvom kolu ATP turnira u Roterdamu pobedio je F. A. Aliassimea. Nakon početnog vođstva Aliassimea, Filip preuzima igru, drži “konce” na terenu i narednih pet gemova rutinski rešava u svoju korist. U sedmom gemu, pri vođstvu od 5:1, imao je i tri set lopte na protivnikom servis, koje nije uspeo da kapitalizuje. Ipak veću narednom gemu na svoj servis, Filip završava set. Početak drugog seta, doneo je izjednačenu igru, u kojem se svako držao svoj servis do šestog gema, kada mladi kanađanin prvi pravi brejk. Sedmi gem je doneo dosta neizvesnosti, Krajinović je imao i dve brejk prilike, ali njegov protivnik uspeva da se izvuče i rešava gem u svoju korist za vođstvo od 5:2 u drugom setu. Ispostavilo se da je ovaj brejk bio odlučujući u drugom setu, koji je Aliassime rešio u svoju korist sa 6:3. U trećem odlučujućem setu, oba tenisera su držala svoj servis. U sedmom gemu mladi Aliassime je imao tri vezane brejk lopte koje nije uspeo realizovati. Filip je u desetog gemu pri vođstvu od 5:4, imao meč poen na protivnikom servis, koji nije uspeo materijalizovati. I konačno u 12 gemu, posle prave drame, Filip koristi četvrtu meč loptu i privodi meč kraju, za konačnih 2:1 (6:2, 3:6, 7:5 ) u setovima. Filip u drugom kolu čeka pobednika meča Sugita (Japan) – Dimitrov (Bugarska), koji je na programu u sredu, oko 14 časova.