Pčinja nastavlja da „gazi“

Najprijatnije iznenađenje prolećnog dela futsal Prvenstva je svakako ekipa Pčinje iz Karavukova. Oni su nastavili svoju seriju i na gostovanju u Beočinu, gde su savladali ekipu Mićko Trend sa 1:4. Ovo je njihova četvrta pobeda u nizu u prolećnom delu. Strelci za goste su bili: Crnjanski, Živkučin, Cvetković i Milenković. Ekipa iz Karavukova je na deobi osmog mesta sa kulskim Hajdukom. Narednog vikenda Pčinja dočekuje ekipu Tise iz Novog Bečeja. Ekipa KMF Sombora pretrpela je novi poraz, osmi u nizu, u okviru 15. kola Futsal lige Vojvodine. U ponedeljak je u Gradskoj hali Mostonga gostovala ekipa Srbobrana. Gosti zasluženo odnose tri boda iz Sombora. Konačan rezultat 6:9 (2:4). Strelci: Minić, Sapozničenko, Drobina po 2 (KMF Sombor). Đukić 5, Golub 2, Pokrajac, Mušikić (KMF Srbobran). Narednu utakmicu futsaleri Sombora igraju u subotu, 31. marta u Kačarevu. U ovom kolu uspešni su bili futsaleri Hajduka iz Kule, koji su pred svojim gledaocima pobedili ekipu Kraljevićeva iz Kačareva sa 4:2. Golove za Hajduk postigli su: Bogovački, Kiš, Husak i Isakov. Futsaleri Hajduka su trenutno osmi na tabeli sa 18 bodova, a u narednom kolu idu u goste ekipi Bečej 2003, koja je lider Prvenstva. Inače ekipa Bečeja 2003 je u petak gostovala u Apatinu. U veoma borbenoj i neizvesnoj utakmici Bečej 2003 je bio bolji i zasluženo kući odnose tri boda. Na poluvremenu je bio „egal“ 4:4. U nastavku gosti koriste svoje prilike i sa dva gola rešavaju meč. Konačan rezultat 4:6. Apatinci nakon ovog poraza zauzimaju deseto mesto na tabeli sa 16 bodova, a u sledećem kolu gostuju poslednjeplasiranom timu na tabeli ekipi Tanga.