Nikola „pocepao“ mrežice u Arizoni

Slika – Nikola Jokić – Matthew Stockman, Getty Images Sport, preuzeto: Sportklub (SK)

Nakon debakla u Hjustonu, ekipa Denver Nuggetsa gostovala je Arizoni, ekipi Phoenix Sunsa. Iako su imali ulogu favorita u ovom meču, Nikola Jokić i drugovi su tek u samom finišu meča uspeli slomiti otpor domaće ekipe. Phoenix Suns – Denver Nuggets 113: 123 (Q1 – 23:28, Q2 – 37:34, Q3 – 29:32, Q4 – 24:29). Denver je na poluvreme otišao sa +2, da bi u jednom momentu treće četvrtine domaćin imao i +6. Ipak, Nuggetsi taj deo igre rešavaju u svoju korist sa pet poena razlike. Nikola Jokić je na parketu proveo 27 minuta, a meč je završio sa 21 poenom (5/12 iz igre, 1/2 za tri, 10/11 sa linije penala), devet skokova, osam asistencija i po ukradenom loptom i blokadom. Nikola je posebno pokazao u poslednjoj četvrtini, kada je sa pet poena i čak šest asistencija doprineo da se meč prelomi u korist Denvera. Pored njega, odličnu partiju su pružili Vilson Čendler sa 26, kao i Vil Barton sa 25 poena. Denver je trenutno sedmi na Zapadnoj konferenciji sa skorom 30/26 i realnim izgledima da se plasira u plej of.