Očekivana pobeda somborskog predstavnika

U prvom meču baraža za popunu Vojvođanskog Severa nije bilo preteranog uzbuđenja. Predstavnik somborskog područja ubedljivo je savladao predstavnika subotičkog područja i tako sebi već posle prvog duela obezbedio prolaz u zonski fudbalski rang. Ekipa Budućnost iz Paraga i pre meča je bila veliki favorit, što je na terenu i potvrdila ubedljivim trijumfom (6:0). Domaćin je poveo već u 10. minutu  pogotkom Milana Nedeljkovića. Sredinom prvog dela Dino Gajdobranski udvostručio je prednost svog tima, postigavši prvi od tri pogotka na meču. Pet minuta pre odlaska na odmor Somborac Srđan Vuković povisio je na već tada nedostižnih 3:0. U nastavku meča pomenuti Dino Gajdobranski je još dva puta zatresao mrežu gostujućeg golmana Erika Onhausa, dok je šesti gol (autogol) postigao gostujući igrač Mladen Sivčević. Izveštaj sa meča možete pogledati u prilogu. Revanš meč na programu je za tri dana, u sredu, 19. juna od 17.30 časova. Treba napomenuti i da ovaj rezultat ide na ruku ekipi BSK-a. Naime, prolazom Budućnosti (P) u viši rang, otvorio se prostor za opstanak ekipe iz Bačkog Brestovca u Područnoj fudbalskoj ligi Sombor.