Proteklog vikenda Novi Sad je bio domaćin pokrajinskog prvenstva u plivanju za mlađe pionire, pionire i kadete. Među učesnicima bili su i članovi somborskog Poleta koji su se borili za što bolji rezultat. Osvojili su pet medalja u pojedinačnoj konkurenciji i dve u štafetama. Najbolji rezultat imao je Obrad Aperlić koji je osvojio dva zlatna odličja i to na 50m i 200m prsno. Sara Orelj osvojila je zlato na 50m leđno, kao i srebro na istoj deonici (kraul). David Boca bio je bronzani na 50m leđno. Kadetska štafeta 4×50m mešovito u sastavu Andrija Kulić, Obrad Aperlić, David Boca i Miloš Zorić bila je bronzana, baš kao i štafeta mlađih pionira (4 x 50m) u sastavu Todor Kamber, Stevan Badža, Marko Veselinović i Luka Saulić.
Dvostruko slavlje Aperlića
