Vrbašani u srpskoligaškom društvu

Fudbaleri Vrbasa uspešno su završili nastup u baražu za popunu srpskoligaškog društva. Nakon remija (1:1) u prvom baraž meču, u četvrtak, 13. juna na svom terenu su savladali (2:0) rivala iz Rumenke. Stadion kraj Šlajza bio je po izveštaju sa meča dupke napunjen. Domaćin je pred dve hiljade navijača slavio golovima Luke Krainovića i Matije Klisarića. Oba pogotka pala su u nastavku susreta, prvi u 69. minutu, dok je konačan rezultat meča postavljen u četvrtom minutu nadoknade vremena. Izveštaj sa meč možete pogledati u prilogu. U drugom duelu Hajduk iz Divoša je identičnim rezultatom porazio Mladost iz Omoljice, te će se pridružiti ekipi iz Vrbasa u Srpskoj ligi Vojvodine. Pored ova dva tima u narednoj 2024/2025 godini u trećem fudbalskom rangu nastupaće još i: RFK Novi Sad 1921 (Novi Sad), Železničar (Inđija), Radnički (Zrenjanin), Dinamo 1945 (Pančevo), Kikinda, Naftagas (Elemir), Omladinac (Novi Banovci), Kabel (Novi Sad), Podunavac (Belegiš), Bečej 1918, Borac (Šajkaš), Vojvodina 1928 (Perlez), Sloga (Čonoplja) i Sloboda (Donji Tovarnik). Prvenstvo će startovati 17. avgusta.