Lazić peti na Balkanijadi

Proteklih par dana Istanbul je bio domaćin 28. Balkanskog karate šampionata. Učešće je uzelo 12 reprezentacija sa Balkana, među kojima je bila i Srbija. Karate klub Ravangrad predstavljao je mladi pionir Stefan Lazić koji je nastupio u borbama u kategoriji do 45 kg. Lazić je u konkurenciji 22 takmičara prvenstvo na kraju završio na visokom petom mestu, što je izuzetan uspeh – navode predstavnici somborskog kluba. Stefan je u prva dva kola savladao takmičare iz Turske i Albanije, da bi potom bio poražen od predstavnika Bosne i Hercegovine, koji je potom izborio plasman u finale, što je Somborcu omogućilo da se kroz dva repasaža bori za medalju. U prvom je uspeo da dobije domaćeg predstavnika, da bi u drugom izgubio, što mu je na kraju donelo peto mesto. Kako se navodi u klupskom izveštaju, rukovodstvo kluba,  kao i njegov trener Slavko Vuković kazu da je ovo fantastičan rezultat za ovog mladog sportistu pred kojim je blistava karijera u karate sportu.