Žofi neprikosnovena na Kupu Srbije

Ada Ciganlija je proteklog vikenda bila poprište nadmetanja kajakaškog Kupa Srbije, te kontrolnog izbornog takmičenja za seniorsko Prvenstvo Evrope u Segedinu, ali i juniorskog i mlađe seniorskog Prvenstva Evrope u Bratislavi. Među učesnicima našli su se i kajakaši bezdanskog Dunava koji su i ovoga puta bili među zapaženijim. Najjači utisak ostavila je Žofi Horvat koja se iz prestolnice vratila sa četiri zlatna odličja. Mlada Bezdanka trijumfovala je u trkama na 200m, 500m i 1.000m u pojedinačkoj konkurenciji, te u dvosedu na 500m u paru sa Janom Sarić (Beograd). Pored nje, odličan nastup imala je i kadetkinja Anja Loknar koja je osvojila zlato (K1, 500m) i dva srebra (K1, 200m i K1, 1.000m), dok je Vuk Perović bio drugi (K1, 200m) i treći na (K1, 500m). Što se ostalim rezultata tiče: Sebastian Štaub osvojio je drugo mesto u pioniorskoj konkurenciji (K1, 1.000m). U muškoj juniorskoj konkurenciji Mihajlo Dadić je bio drugi u trci na K1, 500m, dok je u paru sa Stevanom Radosavljevićem (Šabac) na istom distanci zauzeo treće mesto. Na hiljadu metara bio je sedmi. Dvojac Anja Loknar/Eleonora Nađ zauzeo je treće mesto (K2, 500m, juniorski uzrast). Vladimir Čapo osvojio je četvrto mesto u trkama na 200m, 500m i 1.000m. Vuk Perović i Vladimir Čapo (juniori) osvojili su četvrto i peto mesto, dok je u seniorskom uzrastu Nikolas Andrić je u trci na K1, 500m u B finalu bio treći, a u trci na hiljadu metara zauzeo peto mesto. U paru sa Vukom Kramerom (Zemun) na istoj deonici osvojio je bronzano odličje.