Hajduk 1912 ispao iz srpskoligaškog društva

Kolo pre kraja prvenstva Srpske lige Vojvodine sve se zna. Naime, ovog vikenda Željezničar iz Inđije je u derbiju sezone porazio Sloven iz Rume i tako sebi obezbedio naslov prvaka i plasman među prvoligaše. Interesantno je da su sva tri gola postigli domaći igrači. Filip Ivelja je u 13. minutu doveo domaćina u vođstvo. Mreže su mirovale do samog kraja meča. Pet minuta pet minuta pre kraja reguralnog dela Stefan Matijević je pogodio sopstvenu mrežu, te je gostima doneo izjednačenje. Radost Rumljana kratko je trajala. Čim su krenuli sa centra domaći igrači ponovo vode, a strelac odlučujućeg pogotka bio je rezervista Marko Radman. Kulski Hajduk je u derbiju začelja poražen od Bečeja, te je tako izgubio sve šanse za opstanak. Strelci za domaće bili su Tutnjević u prvom, te Mitić u drugom delu meča. Tisa iz Adorjana remizirala je na domaćem terenu sa Kabelom. Gosti su vodili sve do 84. minuta kada je Luka Kostić smanjio prednost Novosađana. Ognjen Šveljo je u 87. minutu poravnao rezultat i tako svom timu obezbedio jedan bod koji im nije dovoljan za opstanak. Bačka, Hajduk 1912 i Tisa od naredne sezone takmičiće se u prvenstvu Vojvođanske fudbalske lige Sever.

Rezultati i izveštaji sa svih mečeva ovog kola: Jedinstvo – Borac (Š) 1:1 (Izveštaj), Bečej 1918 – Hajduk 1912 – 2:0 (Izveštaj), Omladinac – Naftagas 3:1 (Izveštaj), Željezničar (I) – Sloven 2:1 (Izveštaj), 1. Maj – Kikinda 0:3 (Izveštaj), Radnički (Zr) – Podunavac 3:2 (Izveštaj), Bačka – Dinamo 1945 – 0:2 (Izveštaj), Tisa – Kabel 2:2 (Izveštaj).

Tabela: Željezničar (I) 59, Sloven 55, Dinamo 1947 – 47, Kikinda 45,, Omladinac 45, Radnički (Zr) 45, Naftagas 44, Kabel 43, Bečej 1918 – 39, Podunavac 38, Borac (Š) 38, Tisa 35, Hajduk 1912 – 32, Jedinstvo 31, 1. Maj 25, Bačka 21.

Parovi poslednjeg (30) kola: Borac (Š) – Tisa, Kabel – Bačka, Dinamo 1945- Radnički (Zr), Podunavac – 1. Maj, Kikinda – Željezničar (I), Sloven – Omladinac, Naftagas – Bečej 1918,  Hajduk 1912 – Jedinstvo.