Kulpin bez greške

Fudbaleri Žaka doživeli su drugi poraz u posledanja tri meča. Bolji od njih ovog vikenda bili su igrači vodećeg Kulpina koji su slavili sa 2:0. Mrežu gostujućeg tima načeo je Petar Mrđan pogotkom u 26. minutu susreta. Konačan rezultat utakmice postavio je rezervista  Nemanja Kajtez pogotkom u 88. minutu. Ovom pobedom lider je zadržao dva boda prednosti u odnosu na imenjake iz Gložana tj. Paraga. Oba tima su inače, ovog vikenda zabeležila ubedljive pobede. Odžački opštinski derbi nakon velikog preokreta pripao je sastavu Poleta. Iako su gosti na poluvremenu vodili sa 1:3, za svega desetak minuta u nastavku su primili tri gola. Važnu pobedu ostvarila je i ekipa Crvenke koja je pobedila na gostovanju u Obrovcu. U sledećem kolu Žak dočekuje Rusin. Vodeća trojka svoje mečeva igra na gostovanjima, a najinteresantiniji meč očekuje nas u Ratkovu gde gostuje Budućnost iz Gložana. Ekipu iz Paraga očekuje meč sa Krila Krajine, dok će Kulpin gostovati u Liparu.

Izveštaji i rezultati sa mečeva ovog kola: Kulpin – Žak 2:0 (Izveštaj), Budućnost (G) – Lipar 7:1 (Izveštaj), Polet – Radnički 1918 – 4:3 (Izveštaj), Budućnost (P) – BSK 5:0 (Izveštaj), Kula – Krila Krajine 1:3 (Izveštaj), ČSK – Soko 2:0 (Izveštaj), Borac 46 – Crvenka 1:3 (Izveštaj), Rusin – Budućnost (M) 5:2 (Izveštaj).

Tabela: Kulpin 66, Budućnost (G) 64, Budućnost (P) 64, Žak 46, Radnički 1918 – 43, Borac 46 – 41, Krila Krajine 36, Rusin 35, Budućnost (M) 35, Lipar 33, Crvenka 32, BSK 31, ČSK 30, Polet 27, Kula 25, Soko 6.

Parovi narednog (28) kola: Žak – Rusin, Budućnost (M) – Borac 46, Crvenka – ČSK, Soko – Kula, Krila Krajine – Budućnost (P), BSK – Polet, Radnički 1918 – Budućnost (G), Lipar – Kulpin.