Strelci: V. Hrnjez (AG), Stanković (ŽAK).

Žuti kartoni: Hernaus, Bečanović, Macanović (ŽAK). Smajić, Damjanović, Stojanović, Hrnjez (Hercegovac).

Crveni karton: Macanović (ŽAK).

ŽAK: Molnar, Bečanović, Halas, Šimunov, Macanović, Kovačević (Bubanja), Hernaus (Nikić), Nenadić, Stanković, Đukanović (Asan), Đorđević.

Hercegovac: Drašković, Vukosav, V. Hrnjez, Soldo, Damjanović (Stojanović), Smajić, Potkonjak (Savić), Novčić, S. Hrnjez, Terzić (Račić), Trivunović.

Domaća ekipa zasluženo je slavila nad gostima iz Gajdobre. Somborski “crno-beli” su do pobede stigli za svega četiri minuta, i to krajem prvog dela susreta. Domaći su poveli u 38. minutu meča, autogolom gostujećeg štopera Vladimira Hrnjeza. Konačan rezultat meča postavio je robusni napadač domaćih, Radivoje Stanković četiri minuta kasnije. Inače, Stankoviću je ovo četvrti pogodak u sezoni, od ukupno osam koliko su postigli “Žakovci” u prvih pet kola nove sezone. Ovo je druga vezana pobeda somborske ekipe, a već narednog vikenda u Somboru gostuje ekipa Kula, što je nova prilika za osvajanje bodova i hvatanje priključka za vodećim ekipama Područne fudbalske lige Sombor.

Pored ovog susreta, juče su odigrana još dva meča: Vojvodina (Tovariševo) – Slavija (Pivnice) 3:2, Krila Krajine – Budućnost (Parage) 1:1.

Danas se igraju preostali mečevi petog kola, a sastaju se: Kula – OFK Odžaci, Polet – Stari grad , Kulpin – Borac 46, Rusin – Tvrđava, Radnički 1918 – Lipar .

Sve utakmice su na programu od 16 časova.

Slika je preuzeta sa fejsbuk strane penal.025 – Sombor.