Slavlje u Stanišiću

Odigrano je kompletno pretposlednje kolo Međuopštinske fudbalske lige Sombor – prvi razred. Vodeće Jedinstvo ubedljivo je savladalo ekipu sa somborskog kanala. Mrežu gostiju načeo je Stevan Olujić u 21. minutu susreta. Rončak je duplirao prednost u drugom minutu nastavka, da bi u samom finišu susreta, za svega desetak minuta Stanišićanci „dokusurili“ rivala. Pravi „debakl“ doživeo je fenjeraš iz Telečke koji je na gostovanju u Prigrevici primio čak 18 golova. Ekipa iz Koluta očekivano je savladala Dunav, dok je bezdanski Sport poražen na domaćem terenu od povratnika iz Lalića. U poslednjem kolu lider gostuje u Telečkoj, dok će u preostala dva somborska derbija snage odmeriti Dunav i Sport, te PIK 2023 i Jedinstvo 1947.

Rezultati i izveštaji sa svih utakmica pretposlednjeg kola: Jedinstvo 1947 – Dunav 4:1 (Izveštaj), Jedinstvo (S) – PIK 2023 6:0 (Izveštaj), Bratstvo 2019 – Telečka 18:0 (Izveštaj), Jedinstvo (R) – Dinamo (S) 3:5 (Izveštaj), Sport – Panonija 1:2 (Izveštaj).

Tabela: Jedinstvo (S) 49, Bratstvo 2019 – 42, Jedinstvo 1937 – 31, PIK 2023 – 28, Dinamo (S) 26, Panonija 21, Dunav 18, Sport 16, Jedinstvo (R) 16, Telečka 3.

Parovi poslednjeg (18) kola: Dunav – Sport, Panonija – Jedinstvo (R), Dinamo (S) – Bratstvo 2019, Telečka – Jedinstvo (S), PIK 2023 – Jedinstvo 1947.