Dalmatinac siguran u Kaću

Odigrani su mečevi osmog kola rukometne Druge lige Vojvodine. Ekipa Dalmatinca u subotu je gostovala u Kaću gde je odmerila snage sa drugim timom Jugovića. Riđičanci su bolje otvorili meč. Za samo par minuta na semaforu je bilo 0:3. Prednost su sačuvali do kraja prvog poluvremena (14:16). Kaćani su na startu drugog dela izjednačili, držali su priključak do sredini drugog dela, kada ekipa iz Riđice uspeva ponovo da se odlepi na 19:22. Imali su gosti i maksimalnih plus u finišu meča, ali je domaćin uspeo da prepolovi zaostatak. Na kraju zaslužen trijumf Dalmatinca koji je ovom pobedom ostao na drugom mestu sa dva boda manje od vodeće PIK Prigrevice. U pobedničkom timu Dušan Gajin je bio najzapaženiji pojedinac sa osam postignutih golova, dok je kapiten Filip Graovac utakmicu završio sa pet golova. Izveštaj… Prigrevčani su teže nego što se očekivalo dobili ekipu Rume sa 28:27 (13:15). Gosti su polovinom prvog dela preuzeli vođstvo koje su sačuvali do odmora. U nastavku neizvesno. Ekipe su se smenjivale u vođstvu. Domaćin je u 42. minutu imao tri gola prednosti (20:17). Pet minuta kasnije stiglo je poravnanje. Nakon toga igralo se gol za gol, a lider prvenstva je u poslednjim trenucima utakmice pogotkom Nikole Momčilovića obezbedio pobedu. Izveštaj… Narednog vikenda gledaćemo okružni derbi u Prigrevici. Vodeći tim lige ugostiće drugoplasirani Dalmatinac. Ekipa Sombora ovog vikenda je odmarala, dok će narednog u derbiju začelja gostovati u Kaću.