Denver vratio jedan brejk

Minesota – Denver 90:117 (Q1 – 20:28, Q2 – 21:28, Q3 – 25:37, Q4 – 24:24).

Košarkaši Denvera dobili su treći meč polufinalne serije protiv Minesote za 2:1 u polufinalnim mečevima. Koliko su bili dominantni govori i podatak da su domači igrači samo nepuna dva minuta imali prednost, dok su gosti iz Kolorada dobili prve tri četvrtine, a poslednja je bila rezultatski nerešena). Aktuelni šampioni pronašli su rešenje za odličnog Entonija Edvardsa, nisu puno komplikovali u napadu, odbrana je bila na nivou, tako da Vulvsi nisu ovoga puta imali šanse za nešto više. Nikola Jokić bio je centralna figura susreta sa 24 poena, 14 skokova i devet asistencija. Po ko zna koji put u sezoni nedostajala mu je samo jedna asistencija do tripl – dabla. Pogodio je deset puta iz 18 pokušaja. Imao je po tri ukradene i izgubljene lopte, te isto toliko blokada. Marej je takođe ubacio 24 poena, dok su Porter junior (21), Gordon (13) i Koldvel Poup (12) bili dvocifreni. Na drugoj strani Edvards se zaustavio na 19 poena, Tauns sa 14, a Konli i Mekdanijel na deset. Naredni meč igra se u ponedeljak, a domaćin je ponovo Minesota.