Žak siguran, derbi kola završen opštom tučom

Prvenstvo somborskog područja nalazi se na polovini prolećnog dela. Prvenstvena trka više nego uzbudljiva. Vodeći Kulpin lako je izašao na kraj sa ekipom Kule i nakon nerešenog ishoda u derbiju kola uvećao bodovnu razliku na konkurentima koji sada imaju četiri odnosno pet bodova zaostatka. Susret između imenjaka iz Paraga odnosno Gložana završio je neslavno po aktere. Utakmica je završena bez pobednika i golova. Ipak, u dubokoj sudijskoj nadoknadi sudijsja trojka iz Bačke Palanke pokazala je četiri crvena kartona zbog opšte tuče na terenu. Tri su zaradili igrači domaćeg tima, a jedan gosti. Somborski Žak nastavlja sa odličnim izdanjima. Ovog vikenda na gostovanju u Karavukovu savladana je ekipa Poleta. Makar je načeo domaćina pogotkom u 28. minutu susreta. Vanja Krstić je duplirao prednost osam minuta kasnije. Nemanja Milenković je auto golom u nadoknadi prvog dela doneo gostima tri gola prednosti. Sredinom drugog dela Gojić je smanjio prednost, da bi iskusni Branko Vidović u samom finišu meča postavio konačnih 1:4 za Somborce koji trenutno zauzimaju visoko peto mesto sa 40 osvojenih bodova. Sledećeg vikenda Žak će ugostiti ekipu Crvenke koja je kao domaćin savladala fenjaraša iz Nove Gajdobre sa 4:2.

Rezultati i izveštaji sa svih mečeva ovog kola: Polet (K) – Žak 1:4 (Izveštaj), Budućnost (P) – Budućnost (G) 0:0 (Izveštaj), Kula – Kulpin 2:4 (Izveštaj), ČSK – Lipar 3:1 (Izveštaj), Borac 46 – Radnički 1918 0:0 (Izveštaj), Rusin – BSK 4:0 (Izveštaj), Budućnost (M) – Krila Krajine 1:0 (Izveštaj), Crvenka – Soko 4:2 (Izveštaj).

Tabela: Kulpin 59, Budućnost (G) 55, Budućnost (P) 54, Radnički 1918 – 43, Žak 40, Borac 46 – 35, Budućnost (M) 32, Krila Krajine 29, Rusin 27, Lipar 27, Crvenka 25, BSK 25, Kula 22, ČSK 21, Polet 21, Soko 6.

Parovi narednog (24) kola: Žak – Crvenka, Soko – Budućnost (M), Krila Krajine – Rusin, BSK – Borac 46, Radnički 1918 – ČSK, Lipar – Kula, Kulpin – Budućnost (P), Budućnost (G) – Polet.