Đeorgijevski pobednik 9. Bačka kupa u kategoriji F1N

9. „Bačka Indor kup“, april 2024.godina foto AK Sombor

Deveti po redu „Bačka Indor kup“, a četvrto ovogodišnje kolo svetskog kupa u kategoriji F1N (sobni modeli) i revijalnoj kategoriji F1N-150, održan je 6. aprila u Gradskoj hali Mostonga u Somboru u odličnoj organizaciji Aero kluba „Sombor“. Ovo je ujedno bilo i prvo domaće vazduhoplovno – modelarsko takmičenje u ovoj sezoni. Od ukupno 37 takmičara iz Hrvatske, Slovenije, Mađarske i Srbije, prvo mesto u kategoriji F1N osvojio je Ivan Đeorgievski iz AK „Sombor“. Drugo mesto je osvojio Darko Ozimec iz AK „Osa Kutina“ iz Hrvatske i treće mesto Darko Raić iz AK „Sombor“. Polovina takmičara (19) bila je juniorskog uzrasta od kojih je najbolji bio Mariano Tadić iz AK „Osijek“. U revijalnoj kategoriji F1N-150 učestvovalo je 38 takmičara, od kojih je najbolji bio Dežo Orsovai iz Mađarske, drugo mesto je osvojio Igor Nišević iz AK „Osijek“ i treće mesto Darko Ozimec iz AK „Osa Kutina“ iz Hrvatske. Ove godine se na nivou Svetske vazduhoplovne federacije (FAI) vodi svetski kup i u ovoj kategoriji, a takmičenje u Somboru je bilo jedno od kola Svetskog kupa. Prethodno su održana takmičenja u Grčkoj, Hrvatskoj i Slovačkoj, a do kraja godine slede F1N takmičenja u Americi. S. Makedoniji, Hrvatskoj i Bosni i Hercegovini. Na domaćem terenu, sledeće takmičenje u ovoj kategoriji je na jesen i to državno prvenstvo.