Tekstilac tik uz lidera

Ekipa iz Odžaka pobedom u derbiju kola nad Inđijom vratila se na drugu poziciju Mozzart Bet Prve lige Srbije. Viđena je borbena utakmica, sa tri gola, devet žutih kartona i na kraju pobeda domaćeg tima. Gosti su poveli sredinom prvog poluvremena pogotkom Stefana Mihajlovića iz slobodnjaka. Radost gostiju trajala je svega dva minuta, pošto je internacionalac Ukačukvu doneo izjednačenje domaćem timu. To je bio i rezultat prvog poluvremena. Konačan rezultat utakmice postavio je rezervista Miloš Zličić u 64. minutu. Sa ovo tri boda Tekstilac je uspeo da se vrati na drugo mesto na kojem je već boravio, doduše kratko tokom septtembra meseca prošle godine. Da podsetimo, ova pozicija direktno vodi u superligaško društvo. Izveštaj sa utakmice možete videti u prilogu. U narednom kolu Tekstilac gostuje u Lazarevcu. U ostalim mečevima ovog kola postignuti su sledeći rezultati:  OFK Beograd – Kolubara 4:1, Grafičar – Radnički (SM) 0:1, RFK Novi Sad 1921 – Smederevo 1924 – 0:1, Dubočica – Mladost Gat 1:2, Radnički (NB) – Vršac 1:0 Jedinstvo – Mačva 1:0, Metalac – Sloboda 2:1.

Tabela: OFK Beograd 55, Tekstilac 43, Inđija Toyo Tires 41, Jedinstvo 40, Smederevo 1924 – 40, Radnički (SM) 38, Dubočica 37, Kolubara 35, Vršac 35, Mačva 31, Grafičar 31, Metalac 28, Mladost Gat 25, Sloboda 20, Radnički (NB) 19, RFK Novi Sad 1921 – 16.

Parovi narednog kola: Inđija Toyo Tores – Metalac, Sloboda – Jedinstvo, Mačva – Radnički (NB), Vršac – Dubočica, Mladost Gat – RFK Novi Sad 1921, Smederevo – Grafičar, Radnički (SM) – OFK Beograd, Kolubara – Tekstilac