Veliki preokret u drugom poluvremenu

Borac 94-Džoker, januar 2024.godina-slika preuzeta sa sajta Kosarkaške lige Srbije

Košarkaši Džokera zabeleži su 13. prvenstvenu pobedu u 22. kolu AdmiralBet Košarkaške lige Srbije pobedivši na domaćem parketu ekipu Mladost Maxbet sa 94:82 (Q1 – 13:27, Q2 – 24:24, Q3 – 31:21, Q4 – 26:10). Susret je prelomilo odlično drugo poluvreme domaćeg tima koji je nadoknadio veliki zaostatak od 14 poena iz prvog poluvremena. Zemunci su već u trećem minutu imali dvocifrenu prednost (3:13) zahvaljujući Luki Gašiću koji je postigao osam poena (dve trojke). Prva deonica susreta završena je vođstvom gostiju 13:27. U nastavku su gosti nekoliko puta imali i +17, međutim, izabranici Željka Lukajića u nastavku meča su uspeli da se konsoliduju i polako počnu smanjivati zaostatak, pre svega preko raspoloženog Milina koji je postigao 11 poena tokom treće četvrtine, ali i Kapetanovića koji je ubacio dve trojke, te Jugovića koji je bio pridodao pet poena. U poslednjih deset minuta „eksplodirao“ je Dejvis koji je sa 15 postignutih poena doneo potpuni preokret i novu pobedu Somboraca u elitnom srpskom košarkaškom rangu takmičenja. Najbolji pojedinac susreta bio je Dejvis sa 24 poena, sedam skokova i pet asistencija. Milin i Kapetanović su pridodali po 15 poena, dok su Jugović i Lugić meč završili sa 14 odnosno deset poena. U dresu Mladosti najefikasniji je bio Vasić sa 20 poena. Novom pobedom Džoker je zadržao šestu poziciju na tabeli sa 25 bodova. U narednom kolu Džoker gostuje vodećem timu lige Vojvodini mts. Utakmica je na programu u subotu, 2. marta od 16 časova.