Poraz sa linije penala

Nikola Jokić protiv Orlanda, decembar 2023.godina - slika preuzeta sa fejsbuk-stranice Denver Nagetsa

Košarkaši Denver Nagetsa poraženi su rano jutros od ekipe Orlanda sa 120:122 (Q1 – 37:28, Q2 – 30:26, Q3 – 31:41, Q4 – 22:27). Domaći tim je bio bolji rival tokom prvog poluvremena, dok su gosti dominirali u drugom, što im je na kraju i donelo pobedu. Jokić i drugovi su bolje otvorili meč i sredinom prve četvrtine serijom 13:0 poveli su 19:10. Ipak, gosti su uzvratili sa tri trojke za samo koš zaostatka. Ekipa iz Kolorada u drugoj četvrtini dolazi do maksimalnih +17 (61:44). Nastavak meča donosi preokret. Orlando uspeva da se vrati u meč zahvaljujući uspešnim šutevima sa distance (šest trojki tokom treće četvrtine). U finalnoj deonici oba tima su se smenjivala u vođstvo, bez osretnije prednosti na obe strane. U penal završnici više sreće imala je ekipa sa Floride koja je tako i malo neočekivano došla do pobede na šampionima. Uprkos porazu Denver je zadržao treću poziciju na Zapadu sa skorom 25/12. Nikola Jokić je bio najbolji pojedinac svog tima sa 29 poena, četiri skoka i osam asistencija. Ispratio ga je Marej sa 20 poena (sedam skokova i devet asistencija). Odličan je bio i Porter junior sa 22 poena. U pobedničkom timu Bančero je bio najefikasniji sa 32 poena. Tokom naredne nedelje Jokić i drugovi odigraće četiri meča. U ponedeljak dočekuju Detroit, tri dana kasnije (četvrtak) gostuju Juti, dok je naredni vikend rezervisan za mečeve protiv Nju Orleansa (subota) i Indiane (nedelja).