Zapažen nastup karatista Hajduka u Slovačkoj

U slovačkom gradu Nitri održan je 12. po redu međunarodni turnir u karateu „Rudolf Farmadin’s Memory Cup“. U pitanju je jedan od najrespektabilnijih turnira za mlađe kategorije u Evropi na kom je nastupilo 600 takmičara iz 12 država koji su se takmičili samo u borbama. Na turniru je učestvovao i Karate klub „Hajduk“ iz Kule sa 30 boraca u svim uzrasnim kategorijama, a i na ovom takmičenju viđen je veliki broj osvojenih medalja, te su tako „hajduci“ osvojili dve zlatne, šest srebrnih i jedanaest bronzanih medalja, čime su osvojili visoko četvrto mesto u generalnom plasmanu. Najsjajnije odličje osvojili su Matea Kalmar u juniorskoj kategoriji i Miljan Mrdak u kategoriji takmičara 10-11 godina, srebro je pripalo Mihajlu Krnajcu, koji je osvojio srebro u seniorskoj i juniorskoj kategoriji, Aleksandri Đikić, Vojinu Miletiću, Ratku Sekerušu i Milani Korici, dok su bronzu osvojili Miloš Krnajac, Matea Kalmar u seniorskoj kategoriji, Luka Giric, Miljan Mrdak u kategoriji takmičara 12-13 godina, Božidar Mrdak u kategoriji juniora i kadeta, David Perduh, Stefan Baran, Milica Kukolj i Glorijan Štrangar u kategoriji juniora i seniora. Pored takmičara koji su osvojili zlato iz karate kluba „Hajduk“ su rekli da za nijansu ističu takmičare koji su u dvema kategorijama osvojili medalje, a to su Mihajlo Krnajac, Božidar Mrdak i Glorijan Štrangar. Takođe, napominju da su izuzetno zadovoljni, kako organizacijom turnira tako i ostvarenim rezultatima na istom, te da je ovo bio najbolji način da završe jednu od najuspešnijih polusezona u istoriji kluba. Pored rezultatskog ovaj turnir ima još jedan značaj, s obzirom na činjenicu da je organizator turnira Klaudio Farmadin nastupao za Karate klub „Hajduk“ 2007. godine kada je osvojena Premijer liga Srbije prvi put u istoriji kluba.