„Voša“ na iskustvo do pobede

Džoker-Vojvodina, novembar 2023.godina, slika Vinko Janković, preuzeta sa sajta kls.rs

Džoker – Vojvodina MTS 68:76 (Q1 – 20:17, Q2 – 16:19, Q3 – 17:23, Q4 – 15:17).

Odlično je strateški i taktički trener Željko Lukajić pripremio ekipu za susret sa „Vojvodinom MTSˮ. Njegove zamisli i uputstva sprovođena su na terenu od samog početka meča, te su „Džokerovciˮ lako probijali novosadsku odbranu, iako je bilo primetno da igraju u grču i da ih opterećuje veliko ime protivnika. Osim u prvih pet minuta susreta, kada je i bila najveća prednost 0:6 i 5:10 „Vošaˮ je morala da vija rezultat tokom prvog poluvremena, ali na licima i u igri njenih igrača nije bilo zabrinutosti, već sigurnosti i vere u sebe i da će njihovi kvaliteti i ogromno iskustvo isplivati na površinu kad-tad. Nedovoljan broj utakmica, u nogama protiv jakih protivnika zvučnih imena, sve je više uticalo na igru novajlija, u koje je polako počela da se uvlači sumnja, već tokom druge četvrtine, u svoje mogućnosti, kvalitet i snagu. Na minut do kraja domaćin je vodio 36:31, međutim, dozvolio je gostima iz Novog Sada da u poslednjih 60 sekundi ubace pet poena, te da se na odmor ode egal rezultatom (36:36). Mučili su se Somborci tokom treće četvrtine, ali su mučili i rivale, kojima nisu dali da stignu do dvocifrene prednosti. Novosađani su poveli u 25. minutu 42:49, da bi domaćin ekspresno odgovorio preko Nikolića i Lugića za novo izjenačenje 49:49. Vojvodina mts je u poslednjih deset minuta ušla sa šest poena prednosti (53:59) koju je uspešno održavala do kraja meča. Domaći su prebrzo krenuli na sve ili ništa u napadu, ishitreno i nerezonski šutirali iz teških pozicija i situacija, što su Novosađani spremno dočekali i pokazali kako se zatvara utakmica i upisuje pobeda. Strateg domaćih Željko Lukajić otkrio je somborskoj publici i gostujućoj ekipi još jedan biser iz „Džokerovogˮ pogona – juniora Aleksu Stanojevića sa kojim je u startnoj petorci i započeo meč. Mladi Stanojević odigrao je odlično u svom debiju na najvećoj domaćoj košarkaškoj pozornici i zasluženo bio treći igrač domaćeg sastava po minutaži na parketu. Pored 7 poena, Stanojević je upisao i 7 skokova. U sastavu „Džokeraˮ istakli su se: Miloš Nikolić sa 15 poena, Lazar Lugić sa poenom manje, dok je Aleksa Jugović tokom utakmice postigao 12 poena. U pobedničkoj ekipi Stefan Savić je meč završio sa 16 poena, Vasilije Vučetić sa 11 odnosno Petar Rakićević i Tomislav Ivošev sa po 10 poena. Košarkaši Džokera u subotu, 25. novembra ponovo igraju pred svojim navijačima. Meč protiv drugoplasiranog Vršca igra se od 19 časova u prenos na Arena kanalu. Nakon toga u sredu, 29. novembra očekuje ih i gostovanje subotičkom Spartaku

Ostali rezultati ovog kola: Sloga – Dynamic BalkanBet 84:81, Zlatibor Gold Gondola – Metalac (danas), Tamiš – Vršac 84:94, Novi Pazar – Spartak 73:78, Sloboda – Mladost MaxBet 84:91, SPD Radnički – Zdravlje Leskovac 94:77, Čačak 94 – OKK Beograd 77:81.

Tabela: SPD Radnički 17, Vršac 16, Vojvodina 14, Čačak 94 – 14, Spartak 13, Novi Pazar 13, Mladost MaxBet 13, OKK Beograd 13, Sloboda 12, Zlatibor Gold Gondola 12, Metalac 12, Sloga 12, Tamiš 12, Džoker 11, Zdravlje Leskovac 11, Dynamic BalkanBet 9.