Dejan Kovačević prvak sveta u boćanju

Reprezentacija Srbije postala je prvak sveta u boćanju. Tandem Dejan Kovačević (Sombor) – Milica Kolundžija (Ruma) osvojio je zlatnu medalju u boćanju u disciplini miks krug, dok je Nataša Antonjak zauzela treće mesto u disciplini pojedinac. Prvenstvo je održano u francuskom Rumiliu, a srpskom paru (Srbiji) ovo je prva svetska zlatna medalja. Naš dvojac u finalu je savladao domaći par sa 23:20. Kovačević koji trenutno nastupa za šampionski sastav Novog Beograda u izjavi za medije istakao je da put do medalje dugo traje i da mora proći mnogo godina kako bi se ostvario ovaj uspeh. „Mnogo je prepreka, mnogo je odricanja za bilo koji sport da bi se došlo do toga. Počeo sam sa osam i po godina i maštao sam o tome i na kraju se ostvarilo“ – istakao je Kovačević. Srbija je do sada osvojila 49 medalja na međunarodnim takmičenjima, a uz to i dve titule prvaka Evrope. Da podsetimo, boćanje je 1984. godine postalo Paraolimpijski sport, a od 2008. godine se igra u preko sto zemalja širom sveta. Boćarski savez Srbije oformljen je 1992. godine. Srpski klubovi se takmičenje u dva ranga. Sombor ima jednog predstavnika u elitnom rangu (Prva liga Srbije) i četiri kluba koji nastupaju u Drugoj ligi Srbije Sever.