Apatinci uspešni na gostovanju

Rukometaši Apatina u šestom (6) kolu Prve lige Vojvodine zabeležili su pobedu (20:23) na veoma teškom gostovanju protiv Vojvode Stepe. Pobeda još više dobija na značaju, ako se uzme u obzir da su gosti nastupili bez šest igrača (Milojević, Braun, Horvat, Komazec, Gardijan, P. Mandić). Domaćin je utakmicu otvorio sa tri vezana gola. Gosti su se brzo stabilizovali i u narednih desetak minuta su preokrenuli rezultat u svoju korist (5:7). Osam minuta pre odlaska na odmor na semaforu je bilo pet golova prednosti za sastav iz Apatina (6:11). Prednost su sačuvali do odlaska na odmor. Tokom većeg dela drugog dela uspešno su čuvala prednost. Domaći sastav je u 52. minutu prišao na gol zaostatka, međutim, nisu imali snage za potpuni preokret, te su bodovi zasluženo otišli put Apatina. Izveštaj sa utakmice možete pogledati u prilogu. Najefikasniji u redovima “plavo-belih” bio je Aleksandar Pilipović sa osam golova, jedan manje je dao Marko Živković, dok se Davor Galfi u strelce upisao šest puta. Apatin je trenutno četvrti tim lige sa osam bodova. U narednom kolu dočekuju Crvenu Zvezdu iz Mokrina koja je na pretposlednjem mestu sa dva boda. Pre ovog susreta, Apatin će danas od 20.30 časova u osmini finala Kupa Vojvodine ugostiti subotički Spartak.