Kristina trostruka šampionka Mawashi kupa

Takmičarska grupa karate kluba „Somborac“ učestvovala je proteklog vikenda na 19. internacionalnom karate turniru „Kup prijateljstva 2023“ koji je održan u Petrovaradinu u organizaciji karate kluba ‘’Mawashi’’ i Karate saveza Vojvodine. U konkurenciji je bilo oko 700 takmičara iz 53 kluba iz Srbije, Crne Gore, Bosne i Hercegovine i Hrvatske. Takmičari somborskog kluba osvojili su ukupno devet medalja od kojih su pet zlatnih, tri srebrne i jednu bronzanu. Kristina Kosanović je bila trostruka šampionka. Osvojila je tri zlatne medalje, u kadetskoj konkurenciji u apsolutnom nivou, zatim u B klasi, kao i u nadmetanju juniorki. Zlatne medalje u svojim klasama osvojili su kadeti Boško Đurić i Luka Pantović. Srebrne medalje pripale su: Milani Bakić u konkurenciji kadetkinja, Pavlu Đenadiji u konkurenciji muških nada, kao i Ognjenu Drakuliću u konkurenciji pionira. Bronzanom medaljom okitila se pionirka Mari Stoiljković – Novković – navodi se klupskom izveštaju.