Hajduk prokockao dva gola prednosti

Fudbaleri kulskog Hajduka 1912 bili su na korak da savladaju vodeći tim lige. Nažalost, domaći igrači ispustili su dva gola prednosti iz prvog poluvremena i dozvolili su sastavu iz Inđije da izjednači i odnese bod iz Kule. Aleksandar Vlaisavljević doneo je prednost „belima“ u 9. minutu utakmice, da bi minut do odlaska na odmor duplirao vođstvo. Đokić je sredinom drugog poluvremena (65. minut) smanjio zaostatak, da bi rezervista Marko Radman samo devet minuta kasnije izjednačio. Do kraja meča nije bilo promena, pa su oba tima morala da se zadovolje bodom. „Željezničari“ su ovim remijem izbili na čelnu poziciju na tabeli sa bodom prednosti u odnosu na Sloven iz Rume koji je neočekivano poražen na domaćem terenu od Radničkog iz Zrenjanina. Kikinda je lako izašla na kraj sa Bačkom iz Bačke Palanke, pobedu je upisala i ekipa Omladinca, dok su Dinamo 1945 i Kabel u derbiju kola odigrali bez golova. U sledećem kolu Hajduk 1912 očekuje gostovanje u Novim Banovcima.

Rezultati i izveštaji: Borac (Š) – Bečej 1918 – 2:0 (0:0) (Zapisnik), Jedinstvo – Omladinac 1:2 (0:1) (Zapisnik), Hajduk 1912 – Željezničar (I) 2:2 (2:0) (Zapisnik), Naftagas – 1. maj 1:0 (0:0) (Zapisnik), Sloven – Radnički (Zr) 1:2 (Zapisnik), Kikinda – Bačka 4:0 (0:0) (Zapisnik), Podunavac – Tisa 2:0 (0:0) (Zapisnik), Dinamo 1945 – Kabel 0:0 (Zapisnik).

Tabela: Željezničar (I) 25, Sloven 24, Kikinda 23, Omladinac 21, Kabel 20, Naftagas 19, Bečej 1918 – 18, Podunavac 17, Dinamo 1945 – 17, Tisa 15, Radnički (Zr) 14, Hajduk 1912 – 13, Borac (Š) 13, 1. maj 12, Jedinstvo 9, Bačka 9.

Parovi narednog (13) kola: Kabel – Borac (Š), Tisa – Dinamo 1945, Bačka – Podunavac, Radnički (Zr) – Kikinda, 1. maj – Sloven, Željezničar (I) – Naftagas, Omladinac – Hajduk 1912, Bečej 1918 – Jedinstvo.