ASU Somborska Arena vicešampion Srbije

U subotu/nedelju, nadomak centra opštine Bečej, uz obalu reke Tise za sve strastvene ljubitelje automobilskih trka i prašnjavih staza održana je poslednja trka autokros šampionata Srbije za ovu sezonu. Privukavši brojne takmičare i gledaoce, somborski klub ASU Somborska Arena se istakao u ovom uzbudljivom događaju. Kako se navodi u klupskom izveštaju, više od 50 hrabrih vozača okupilo se kako bi testirali svoje veštine i upravljanje vozilima u šest različitih klasa, uključujući i Kup za dame, ali i klupski plasman. ASU Somborska Arena je predstavljala Sombor sa velikim entuzijazmom i hrabrošću. Posebno je bila uzbudljiva klasa 1, a u kojoj je Goran Milić pokazao svoje veštine i iskustvo osvajanjem prvog mesta. Ova klasa je pružila uzbuđenje i dinamiku koja je zadržala sve prisutne na ivici svojih sedišta. U klasi 2, Jovan Despot je osvojio treće mesto, baš kao i dok je Đorđe Ivović u klasi 3. Klasa 4 bila je još jedna disciplina gde je ASU Somborska Arena briljirala, zahvaljujući Đorđu Grujoviću, koji je osvojio drugo mesto. Isto postolje osvojili su i Vid Zubić (klasa 5), kao i Ivan Todorović u najjačoj klasi 6. Klub ASU Somborska Arena se pokazao kao ozbiljan konkurent i ostavio neizbrisiv trag u svetu autokrosa. Ovaj uspeh će sigurno inspirisati mlade vozače i obezbediti nastavak uzbuđenja u narednoj sezoni. Ovim takmičenjem je Automobilsko Sportsko Udruzenje Somborska Arena i zvanično vicešampion Srbije za 2023.godinu sa dva državna prvaka, Goran Milić u klasi I i Vid Zubić u klasi V.

Fotografije (Varro-Todor-Fotodii-) preuzete sa sajta Sportskog saveza grada Sombora.