Jedinstvo trijumfalno do jesenje titule

Ekipa Jedinstva iz Stanišića neporažena i bez primljenog pogotka završila je jesenji deo prvenstva MFL Sombor – drugi razred. U poslednjem meču ove takmičarske sezone savladali su fenjeraša iz Telečke sa 10:0. Aleksandar Rončak je bio strelac tri gola, dok su po jedan manje upisali Milan Rezić i Bojan Zelenović. U prvom delu meča mrežu gostiju pogađali su još i Kusić, Kolar i Peović. Bezdanski Sport odigrao je još jednu dobru utakmicu. Slavili su nad ekipom Dunava iz Bačkog Monoštora sa 4:2. Bezdanci su poveli golom Stefana Lerića u 14. minutu. Samo minut kasnije izjednačio je Mateo Horvat, da bi već u sledećem napadu iskusni Nemanja Ćalić vratio prednost „crno – belima“ iz Bezdana. U 28. minutu Adrian Kreko donosi novo izjednačenje i sa tim rezultatom se otišlo na odmor. Početkom drugog dela domaćin je prelomio meč golovima u 54. odnosno 58. minutu. Na 3:2 je povisio Darijo Anđelić sa bele tačke, da bi rezervista Branislav Mihajlović postavio konačan rezultat utakmice. U somborskom derbiju ekipa iz Koluta je nadvisila PIK, dok su Jedinstvo iz Ribareva i Panonija iz Lalića podelili bodove. Prigrevčani su sigurno slavili nad komšijama iz Sonte.

Izveštaji i rezultati sa utakmica (9) kola: Sport – Dunav 4:2 (2:2) (Zapisnik), Jedinstvo (R) – Panonija 1:1 (Zapisnik), Bratstvo 2019 – Dinamo (S) 6:1 (4:1) (Zapisnik), Jedinstvo (S) – Telečka 10:0 (8:0) (Zapisnik), Jedinstvo 1947 – PIK 2023 – 3:0 (Zapisnik).

Tabela: Jedinstvo (S) 27, Bratstvo 2019 – 24, PIK 2023 – 18, Jedinstvo 1947 – 16, Sport 12, Dinamo (S) 12, Panonija 11, Jedinstvo (R) 10, Dunav 3, Telečka 0.

Parovi narednog (10) kola: Dunav – PIK 2023, Jedinstvo 1947 – Telečka, Jedinstvo (S) – Dinamo (S), Bratstvo 2019 – Panonija, Jedinstvo (R) – Sport.