Panteri izgubili komšijski derbi

Proteklog vikenda u okviru trećeg kola Super B lige Srbije snage su odmerili Sivac 69 i Crvenka Jaffa. Po navodi domaćina ovoj rukometnoj predstavi prisustvovalo je više od 400 gledalaca koji su mogli da uživaju u izuzetnoj partiji ova tima. Početak je pripao Sivčanima koji su do desetog minuta imali blago vođstvo. Narednih desetak minuta utakmica je bila u egalu, da bi nedugo potom Panteri stvorili osetniju prednost (12:9). Crvenčani prvo poluvreme zatvaraju mini serijom 3:0 i na odmor odlaze sa golom prednosti (15:16). Ključni momenat meča dogodio se u prvih pet minuta drugog dela, kada su Veverice došli na +3 (17:20), što se na kraju ispostavilo kao dovoljno za pobedu. U pobedničkom timu istakli su se kapiten Aleksandar Šveljo sa devet i Leo Feješ sa sedam pogodaka, dok je u suprotnom taboru dominirao iskusni Marko Čabai koji je meč završio sa čak 14 pogodaka. Nakon tri odigrana kola Sivčani su na pretposlednjem mestu sa jednim bodom, dok je Crvenka na četvrtom mestu sa isto toliko bodova. U narednom kolu ekipa iz Sivca gostuje u Obrenovcu, dok će Crvenka Jaffa put Kikinde. Izveštaj sa meča u prilogu.