Srebrne medalje Kolovića i Zorića

Ovog vikenda u Novom Sadu je održan međunarodni plivački miting „Zmaj Madwave Challenge“. U konkurenciji je bilo preko šest stotina plivača iz 30 klubova. Među njima našlo se i 14 plivača somborskog Poleta. Najuspešniji su bili Marko Kolović (50m prsno) i Bogdan Zorić (100m leđno) koji su isplivali druga vremena u svojim kategorijama što im je obezbedilo srebrna odličja. Marko je nastupio u najstarijom uzrasnoj kategoriji (17. godina i stariji) gde je kroz cilj prošao kao drugoplasirani sa vremenom 31,47 sekundi. Bolji od njega bio je samo Petar Popović (Plavi talas, Beograd) sa vremenom 30,89 sekundi. Bogdan je u nastupio u konkurenciji 13./14. godina, a svoju trku isplivao je sa vremenom 1.12;83 minuta. Bolji od njega bio je plivač beogradske Zvezde, Lav Aleksandrovič Kondorev koji je plivao 1.09,70 minuta. Sa dve osvojene medalje Polet je u ekipnoj konkurenciji zauzeo 19. mesto.