Sloboda sigurna u Somboru

Džoker - Sloboda, oktobar 2023.godina - slika preuzeta sa sajta AdmiralBet KLS

Ekipa Slobode trijumfalno je napustila Sombor. Ekipa iz Užica ubedljivo je pobedila domaći Džoker sa 85:112 (Q1 – 22:25, Q2 – 13:29, Q3 – 25:28, Q4 – 25:30) i tako upisali prvu prvenstvenu pobedu u šampionatu Admiral bet Košarkaške lige Srbije. Užičani su bolje otvorili utakmicu i već nakon nepuna tri minuta vodili su 2:10. Džokerovci se vraćaju nakon tajm – auta i prilaze na koš (12:14)  zaostatka. Do kraja prve četvrtine vodila se ravnopravna borba, a gosti su prvih deset minuta završili sa pozitivnim skorom od tri poena. Druga četvrtina u potpunosti je pripala gostima su na odmor otišli sa prednošću od +19 (35:54). U nastavku meča igrači Slobode rutinski su meč priveli kraju. Domaći tim nije imao rešenje za Vuka Borovićanina koji je poneo i epitet MVP ovog kola Admiral Bet KLS. Dvadesetdvogodišnji košarkaš užičke Slobode sa 34 indeksna poena jedan je od najzaslužnijih za pobedu svog tima. Za 28 minuta na parketu postigao 27 koševa uz odličan procenat šuta. Ubacio je tri trojke iz pet pokušaja, iz reketa je šutirao 7/9, dok je sa linije penala bio nepogrešiv (4/4). Pored ovog učinka zabeležio je i 10 skokova.

Džoker: Lugić 13, Brown Henderson 9, Jugović 15, Brekić 7, Strait 13, Brbaklić 11, Marković, Katušić, Vukas 4, Krstanović 6, Bodrožić, Simmons 7.

Sloboda: Finch 15, Bogićević 5, Ćubić 11, Jovanović 2, Borovičanin 27, Aksentijević 11, Božić 10, Vukajlović 2, Đekić 11, Mušikić 10, Reljić 6, Mitrović 2.ž

Ostali rezultati drugog kola: Sloga – Spartak 85:96, Vršac – Vojvodina mts 89:86, Metalac – Mladost MaxBet 84:73, Dynamic BalkanBet – Zdravlje 102:72, Zlatibor Gold gondola – OKK Beograd 103:97, Tamiš – Čačak 84 – 85:91, Novi Pazar – SPD Radnički 96:87,

Tabela: Zlatibor Gold gondola 4, Novi Pazar 4, Dynamic BalkanBet 3, Sloboda 3, SPD Radnički 3, Metalac 3, Vršac 3, OKK Beograd 3, Sloga 3, Čačak 84 – 3, Mladost MaxBet 3, Spartak 2, Tamiš 2, Džoker 2, Vojvodina mts 1.

Parovi narednog (3) kola: Sloboda – Sloga, SPD Radnički – Džoker, Čačak 84 – Novi Pazar, OKK Beograd – Tamiš, Zdravlje – Zlatibor Gold gondola, Mladost MaxBet – Dynamic BalkanBet, Vojvodina mts – Metalac, Spartak – Vršac.