Pančevci odneli bodove iz Kule

Fudbaleri kulskog Hajduka 1912 poraženi su od šestom kolu Srpske lige Vojvodine od ekipe pančevačkog Dinama 1945. Viđena je zanimljiva fudbalska predstava. Gosti su do vođstva stigli već u desetom minutu. Mrežu golmana Zuvića zatresao je mladi Darko Lunc. Domaći tim propustio je tri idealne prilike za izjednačenje. Kuljani su i u nastavku igrali odlično, nažalost nisu uspeli da iskoriste svoje prilike, te su bodovi otišli za Pančevo. Ovim porazom ekipa iz Kule sa druge pozicije pala je šesto mesto. U sledećem kolu Hajduk 1912 gostuje na novosadskom Štrandu ekipi Kabela.

Rezultati i izveštaji sa utakmica šestog kola: Borac (Š) – 1. maj 0:2 (0:0) (Zapisnik), Željezničar (I) – Radnički (Zr) 4:0 (1:0) (Zapisnik), Omladinac – Bačka 1:0 (0:0) (Zapisnik), Bečej 1918 – Tisa 5:4 (3:2) (Zapisnik), Jedinstvo – Kabel 1:1 (0:1) (Zapisnik), Hajduk 1912 – Dinamo 1945 – 0:1 (0:1) (Zapisnik), Naftagas – Podunavac 1:1 (0:1) (Zapisnik), Sloven – Kikinda 2:0 (0:0) (Zapisnik).

Tabela: Željezničar (I) 13, Sloven 12, Dinamo 1945 – 12, Kabel 11, Podunavac 10, Hajduk 1912 – 10, 1. maj 10, Tisa 9, Kikinda 9, Bečej 1918 – 9, Naftagas 7, Radnički (Zr) 7, Borac (Š) 6, Omladinac 6, Jedinstvo 4, Bačka 2.

Parovi narednog (7) kola: Kikinda – Borac (Š), Podunavac – Sloven, Dinamo 1945 – Naftagas, Kabel – Hajduk 1912, Tisa – Jedinstvo, Bačka – Bečej 1918, Radnički (Zr) – Omladinac, 1. maj  – Željezničar (I).