Kikinđani zaustavljeni u Kuli

Dojučerašnji neporaženi lider Srpske lige Vojvodine zaustavljen je u Kuli. Viđena je odlična utakmica, gledaoci su mogli da uživaju u fudbalskim majstorijama oba tima. Domaćin je poveo u sedam minuta pre odlaska na odmor pogotkom Mihaila Ljumovića. Ovo je njegov drugi gol u sezoni. Da podsetimo, bio je strelac i u pobedi nad ekipom Naftagasa. Izjednačenje stiže u drugom minutu nadoknade. Uroš Mojsilović je bio precizan iz slobodnog udarca. U 57. minutu meča viđena je prava majstorija. Iskusni Jordan Jovanović zatresao je mrežu gostiju direktno iz kornera, što se ispostavilo da je bilo dovoljno za pobedu i nova tri boda Kuljana koji su trenutno na šestom mestu sa sedam osvojenih bodova. Sledećeg vikenda Hajduk 1912 gostuju u Belegišu gde će u derbiju kola odmeriti snage sa domaćim Podunavcem. Izveštaj sa utakmice možete pogledati u prilogu.

Ostali rezultati četvrtog (4) kola: 1. maj – Bačka 0:0 (Zapisnik), Željezničar – Tisa 1:0 (0:0) (Zapisnik), Bečej 1918 – Dinamo 1945 – 3:1 (2:1) (Zapisnik), Jedinstvo – Podunavac 0:2 (0:0) (Zapisnik), Naftagas – Sloven 0:2 (0:2) (Zapisnik), Omladinac – Kabel 0:3 (0:3) (Zapisnik), Borac (Š) – Radnički (Zr) 0:0 (Zapisnik).

Tabela: Tisa 9, Kikinda 9, Sloven 9, Podunavac 9, Kabel 7, Hajduk 1912 – 7, Željezničar (I) 7, 1. maj 7, Bečej 1918 – 6, Dinamo 1945 – 6, Radnički (Zr) 4, Naftagas 3, Borac (Š) 3, Jedinstvo 3, Bačka 2, Omladinac 0.

Parovi narednog (5) kola: Sloven – Borac (Š), Kikinda – Naftagas, Podunavac – Hajduk 1912, Dinamo 1945 – Jedinstvo, Kabel – Bečej 1918, Tisa – Omladinac, Bačka – Željezničar (I), Radnički (Zr) – 1. maj.