Treća vezana pobeda, Makar dvostruki strelac

Fudbaleri Žaka vezali su treću uzastopnu pobedu. Nakon ČSK-a i BSK-a, srušena je i ekipa Kule. Nikola Makar je ponovo bio igrač odluke. Iskusni centarfor je u 18. minutu prvi put zatresao mrežu golmana gostiju Vučinića, da bi u 62. minutu je duplirao prednost svog tima. Ovo je njegov treći pogodak u sezoni. Gosti su deset minuta pre kraja susreta sa „kreča“ smanjili rezultat. Siguran realizator kaznenog udarca bio je rezervista Željko Vojnović. Žakovci su se ovom pobedom učvrstili u vrhu tabele. Narednog vikenda gostuju u Bačkoj Palanci gde će odmeriti snage sa ekipom Krila Krajine. Budućnost iz Paraga je jedini tim sa maksimalnim učinkom u prethodnih mesec dana. U kulsksom derbiju snage su odmerili Lipar i Crvenka. Gosti su na poluvremenu vodili sa 2:0 golovima dvostrukog strelca Milana Subotića. Ipak, domaćin je u nastavku igre zaigrao mnogo bolje. U 58. minutu Aleksandar Ćovin je smanjio prednost, da bi Milan Šegan u samom finišu meča izjednačio. Radnički 1918 iz Ratkova ubedljivo je savladao fenjeraša iz Nove Gajdobre. Sledećeg vikenda u derbiju kola sastaju se Crvenka i Radnički 1918.

Rezultati i izveštaji sa utakmica četvrtog kolaŽak – Kula 2:1 (1:0) (Zapisnik), Budućnost (P) – ČSK 5:2 (3:0) (Zapisnik), Polet – Borac 46 – 2:2 (1:0) (Zapisnik), Budućnost (G) – Rusin 7:1 (4:0)  (Zapisnik), Kulpin – Budućnost (M) 5:0 (0:0) (Zapisnik), Lipar – Crvenka 2:2 (0:2) (Zapisnik), Radnički 1918 – Soko 3:0 (1:0) (Zapisnik), BSK – Krila Krajine 1:1 (Zapisnik).

Tabela: Budućnost (P) 12, Crvenka 10, Radnički 1918 – 9, Kulpin 9, Žak 9, Krila Krajine 7, Budućnost (G) 6, Kula 4, Lipar 4, BSK 4, Borac 46 – 4, Polet 4, Rusin 4, ČSK 3, Budućnost (M) 3, Soko 0.

Parovi narednog (5) kola: Krila Krajine – Žak, Soko – BSK, Crvenka – Radnički 1918, Budućnost (M) – Lipar, Rusin – Kulpin, Borac 46 – Budućnost (G), ČSK – Polet, Kula – Budućnost (P).