PIK deklasirao Telečku, Sonćani nisu doputovali u Kolut

Fudbaleri PIK-a vezali su drugu uzastopnu pobedu. Nakon startne pobede (7:0) nad Dunavom iz Bačkog Monoštora, u subotu je „deklasirana“ (10:0) Telečka. Čičovački i Gradinac su postigli o tri gola, Kurjakov je bio dvostruki strelac, dok su preostala dva pogotka upisali Ižipac i Krčevinac. Uspešna je bila i ekipa Jedinstvo – Stanišić. Stanišićanci su ugostili povratnike iz Lalića. Mrežu gostiju načeo je Stevan Oluić u 9. minutu susreta. Pobedu je potvrdio Nikola Karabatić u poslednjem minutu regularnog dela. Meč između Jedinstva 1947 iz Koluta i Dinama iz Sonte nije odigran, pošto gosti nisu doputovali na utakmicu. Tako su Kolućani zabeležili nova tri boda, dok će Sonćani biti kažnjeni oduzimanjem jednog boda. Neporaženo je i Bratstvo 2019 koje je ovog vikenda bilo bolje od bezdanskog Sporta. Ekipa sa apatinskog salaša dobila je meč u Bačkom Monoštoru. Narednog vikenda očekuje nas somborski derbi u Bezdanu gde se sastaju Sport i Jedinstvo iz Stanišića, dok će se u apatinskom duelu susresti Jedinstvo iz Ribareva i prigrevačko Bratstvo 2019. Vodeći PIK 2023 gostuje u Sonti.

Rezultati i izveštaji sa utakmicaDunav – Jedinstvo (R) 1:3 (0:1) (Zapisnik), Bratstvo 2019 –Sport 2:0 (1:0) (Zapisnik), Jedinstvo (S) – Panonija 2:0 (1:0) (Zapisnik), Jedinstvo 1947 – Dinamo (S) 3:0 (službeni rezultat, gosti nisu došli na utakmicu), PIK 2023 – Telečka 10:0 (6:0) (Zapisnik).

Tabela: PIK 2023 – 6, Jedinstvo Stanišić 6, Jedinstvo 1947 – 6, Bratstvo 2019 – 6, Jedinstvo (R) 3, Sport 3, Panonija 0, Dunav 0, Dinamo 0, Telečka 0.

Parovi narednog (3) kola: Telečka – Dunav, Dinamo (S) – PIK 2023, Panonija – Jedinstvo 1947, Sport – Jedinstvo Stanišić, Jedinstvo (R) – Bratstvo 2019.